"Karanténu mohou naši klienti prožívat na noclehárně a denním centru. Ti, kteří se potýkají s nemocí, jsou od kolektivu odděleni," potvrdil Petr Čápek. Poděkoval za pomoc, které se kolektivu dostává. Jde o respirátory, jež poskytla hygienická stanice a také městský odbor sociálních věcí.

Oblastní spolek Českého červeného kříže zajistil lidem v karanténě nákupy. "Díky tomu se dá karanténa zvládnout, i když je to velmi těžké - tito lidé jsou zvyklí žít jiným způsobem života a nyní je jejich volnost uzavřená," zdůraznil ředitel.

Aktuální povídání s Horstem Sieglem.
Horst Siegl: Jsem rád, že jsem si vybral fotbal. Pro mě je to nej sport

Pocit izolace klienti zvládají společnou prací, třeba přípravou společných obědů a večeří, někteří v sobě objevili výtvarný talent a malují si. "Tato karanténa je úplně jiná, než v rodině, kde má každý své zázemí a své místečko. Tady je velká skupina sedmnácti lidí. Ale v úterý jdeme na další testy. Věříme, že bude všechno v pořádku a karanténa skončí 5. února," dodal Petr Čápek. Vyzdvihl zároveň za dobrou spolupráci mezi samosprávou a dalšími organizacemi. Velké díky patří i ženě, která věnovala ledničku pro klienty v denní místnosti.