Sporu se věnoval televizní pořad Reportéři ČT. Pilný se v závěru reportáže omluvil za to, že byla v předvolebních novinách ANO 2011 zveřejněna společná fotografie obou aktérů sporu bez svolení patronky festivalu Zlatá Pecka.

Pecková avizovala, že kvůli tomu vážně zvažuje zrušení festivalu. Z reportáže ale vyplynulo, že omluva starosty zřejmě stačit nebude – Pecková se totiž cítí být poškozena články, které byly zveřejněny na webu Noviny Chrudim. Ty kritizovaly milionový rozpočet festivalu a osočovaly pěvkyni z toho, že neúměrně čerpá peníze daňových poplatníků.

Toto periodikum vlastní sám starosta Pilný, který podle svých slov do obsahu novin nemluví. Uznává ale, že to, aby starosta města vlastnil noviny, není na místě. „Určitě to budu řešit a rozhodnu se, jak dál, “ uvedl Pilný s tím, že autora článků o Peckové neúkoluje a vydané články neschvaluje.

Omluva starosty Františka Pilného Dagmar Peckové v pořadu Reportéři ČT zazněla, ale podle některých diváků vyzněla neupřímně. „Myslel jsem ji vážně. Je mi líto, pokud někomu přišla neupřímná. Natáčené to bylo 20. prosince, kdy jsem měl zápal plic a do kanceláře jsem přišel jen kvůli tomu. Kdybych nedorazil, tak by to bylo interpretováno tak, že se vyhýbám konfrontaci,“ řekl starosta.

Peckové vadí, že použil ve vyjádření slovo „nedorozumění“. „I kdybych ohnula hřbet a vzala jeho omluvu na vědomí, celý festival už je natolik zdiskreditován falešnými informacemi a moje osoba je natolik pošpiněna, že náprava pověsti festivalu na výchozí pozici léta 2017 je podle mého názoru naprosto nemožná,“ uvedla pěvkyně.

Sdružení Chrudimáci, které je po volbách zastoupeno společně s hnutím ANO, Piráty a ČSSD ve vedení města, míní, že se spor stal zbytečně politickou kauzou.

„Podpora festivalu Zlatá Pecka je zahrnuta do rozpočtu města Chrudim pro rok 2019. Tvrzení, že se vedení města snaží festival zničit, není pravdivé. S názorem Dagmar Peckové na premiéra Babiše souzníme. Nicméně nemělo by to mít nic společného s festivalem,“ uvedl za Chrudimáky Josef Káles. Dagmar Pecková v nejbližších dnech obdrží dopis od Chrudimské besedy, která od ní očekává konečné stanovisko.

Festival Zlatá Pecka může pokračovat. Stal se zbytečně nástrojem politického střetu

Spor mezi operní pěvkyní Dagmar Peckovou a starostou Františkem Pilným se stal zbytečně politickou kauzou. Podpora festivalu Zlatá Pecka je zahrnuta do rozpočtu města Chrudim pro rok 2019. Tvrzení, že se vedení města snaží festival zničit není pravdivé.
Celý spor začal zbytečnou chybou, kdy se v novinách financovaných lídrem ANO Františkem Pilným objevila jeho fotografie se známou operní pěvkyní a chrudimskou rodačkou Dagmar Peckovou. Paní Pecková se hned ozvala a kauza se objevila snad ve všech celostátních médiích. Pro hnutí ANO to nebyl příliš šťastný krok a nakonec jim ve volbách spíše uškodil než pomohl.
Po volbách, po kterých bylo zvoleno nové vedení ANO, Chrudimáci, Piráti a ČSSD se paní Pecková rozhodla festival nerealizovat. Město však k tomuto festivalu svůj postoj nezměnilo, což dokládá i schválený rozpočet na rok 2019. Paní Pecková požadovala omluvu od starosty. Ten se jí omluvil přímo na kameru České televize. Nyní tuto omluvu nepovažuje za upřímnou a dostatečnou. Z celého sporu se stala zbytečně politická kauza, které se snaží využít bývalé vedení města.
S názorem Dagmar Peckové na premiéra Babiše a jeho styl politiky souzníme. Nicméně nemělo by to mít nic společného s chrudimským festivalem. Pokud jde opravdu o kulturní zážitek a snahu dostat do Chrudimi něco jedinečného.
Budeme usilovat o to, aby se občané města dozvěděli, jak vypadalo hospodaření festivalu. Stejně tak chceme, aby bylo transparentní fungování a hospodaření Chrudimské besedy, která je spoluorganizátorem akce.

Josef Káles,
za Chrudimáky - koalici Svobodných, TOP 09 a nezávislých kandidátů

VYJÁDŘENÍ DAGMAR PECKOVÉ:

Pro všechny kdo by chtěli znát širší okolnosti Chrudimské adventní výzvy.
DAGMAR PECKOVÁ. PODĚKOVÁNÍ A JAK TO VIDÍM JÁ.

Vážení přátelé,
chtěla bych vám všem poděkovat za vynaložené úsilí, se kterým jste mě podpořili v nerovném boji se současnou chrudimskou radnicí. Vzhledem k informacím, které prosakují ať už ze sociálních sítí, kde jsem nazývána lhářkou, nebo z několika náznaků, jimiž mě zásobil Ivan Baborák po jednání zástupců “výzvy” na radnici, bych ráda uvedla vše na pravou míru. Seznámím vás s fakty tak, jak po sobě v čase následovaly. Vytvoříte si díky tomu lepší obrázek o situaci a bude už jen na vás, v jakém světle uvidíte mě, nebo vašeho nového starostu.

Bod jedna:
Rozhovor na Seznamu

20. 8. 2018 jsem na TV Seznam natočila se svojí letitou známou, Blankou Kubíkovou, rozhovor, o který jsem ji sama požádala. Jak jistě víte, Chrudim a její hudební festival Zlatá Pecka, prošly na jaře a v létě 2018 masivní celoplošnou reklamou. Starala se o ni pražská agentura Blue Gekko, ale na některé redaktory jsem měla “přímý drát”, tak jsem toho využívala.
Rozhovor měl zviditelnit festival, ale krátce před tím proběhla médii „aféra” Tomáše Kluse a zaznělo jeho prohlášení, že se bude distancovat od veškerých akcí podporovaných panem Babišem a Agrofertem, včetně jeho médií…
Musím upozornit, že rozhovor se nikterak nepřipravoval a ani se v něm nestříhalo. Je to podstata rozhovorů na Seznamu. Být co nejvíce autentický! A pod vlivem těchto událostí se paní Kubíková zeptala i mě, zda jsem v Chrudimi ochotná spolupracovat s ANO a jejími firmami, pokud se dostanou k moci… nebyla jsem na tuto otázku připravená a ani s ní úplně srozuměná (měla jsem připraveno, že se budu bavit o festivalu, ne o politice). Přesto si myslím, že jsem reagovala velmi diplomaticky… ostatně posuďte ze zaslaných materiálů sami. A pokud je mi vyčítáno, že jsem v rozhovoru prosazovala stávajícího starostu pana Řezníčka, tak si zkrátka myslím, že jestliže někde mluvím o festivalu Zlatá Pecka Chrudim, nemohu přece veškeré zásluhy přičíst pouze sobě a lidi, kteří mě celou vahou úřadu i osobnosti podporují, prostě zazdít!
Rozhovor byl odvysílán 23. 8. 2018 a měl odstartovat sérii dění a úkazů, kterým dodnes nejsem schopna uvěřit!

Odkazy:

https://www.seznamzpravy.cz/…/kde-je-ucta-k-clovecenstvi-po…
https://www.youtube.com/watch?v=fhwzOszjvCg&feature=youtu.be

Bod dvě:
Podivuhodné setkání s mužíčkem v plátěném kloboučku

Už si nepamatuji přesné datum… v Chrudimi jsem kvůli přípravám a zkouškám na festival bydlela už od 24.8.2018 v hotelu Fortna. Denně běhám ca 10 km. Stejně tak i těch 14 dní, kdy jsem v průběhu festivalu pobývala v Chrudimi. Jednou, když jsem běžela kolem muzea, zastavilo žluté auto a z něho vyběhl starší muž v plátěném pomačkaném kloboučku. Snažila jsem se mu vyhnout, ale on mě oslovil a lehce přimáčkl ke zdi, ať si jej prý vyslechnu. Nepředstavil se! Horoval pro svoji stranu ANO a ptal se mě, proč to všechno dělám!!! Vůbec jsem netušila, co má na mysli. Nevěděla jsem ještě, že rozhovor na Seznamu způsobil v chrudimské politice takový rozruch, že jsem nutně musela býti atakována na ulici. Když jsem se z nechtěné pozice vymanila, řekl mi, ať dám všem pokoj, vždyť mám přeci pro festival sponzora a on že pro město dělá to nejlepší… hlavně ty schody, aby zmizely, a ukázal směrem k divadlu… pak mi políbil ruku, sedl do auta, odkud celou záležitost pozorovala nějaká žena, zřejmě jeho. Chvíli jsem tam stála jako opařená… asi by mi nic neudělal… alespoň na to nevypadal. Ale způsoby, jakými druhým vnucuje své politické přesvědčení, jsou nanejvýš podivuhodné. Když se mi o pár měsíců později dostala do rukou listina kandidátů chrudimské buňky ANO, tak jsem podle fotografie poznala, že dotyčným byl Richard Herbst.

Bod tři:
Setkání, které zlikvidovalo festival

Koncertní provedení Offenbachovy Krásné Heleny v Klášterních zahradách bylo velmi úspěšné. Po koncertě se konala obvyklá autogramiáda. Mezi zájemci o podpis a společné foto se objevil i mladší korpulentní muž, který mi předal obrovskou kytici zabalenou v papíře! Chtěl podepsat knihu „Dítě štěstěny”, což je moje biografie. Když jsem se tázala, komu mám napsat věnování, tak se mě zeptal, zda opravdu nevím, kdo že on je… no nevím, odpověděla jsem… byl neodbytný! A opravdu hodně trapný. Ostatně tuto nepříjemnou situaci může popsat i několik svědků, ať již z řady mých známých, nebo mých fanoušků, kteří čekali ve frontě na podpis. Jeden se přihlásil i do diskuse pod článek v Mladé frontě iDNES ze 17.12.2018 pod názvem Chrudimský festival je v ohrožení, jedna novinářka, která byla přímým svědkem, psala dokonce rovnou do redakce a její vyjádření je obsahem článku. Kdo byl onen člověk, který mně na konci trapného výstupu podsunul svoji vizitku se slovy bulvárního milovníka: pojďte se mnou na kafe a povím Vám víc, jsem se dozvěděla až při setkání se sponzory v hotelu Fortna po koncertě.
Začátkem září byl úspěšně završen 2. ročník festivalu Zlatá Pecka Chrudim. Kromě spousty jiné práce, která na mě čekala, jsem pokračovala v přípravách na ročník třetí - 2019. Hrubou dramaturgii už jsem stejně měla hotovou, jen šlo o to, získat co nejvíce mladých a opravdu dobrých talentů na speciální koncert „Pecka podporuje mladé talenty”, protože dbám na to (a je to i jedna ze specialit tohoto festivalu), aby se zde objevovali a rozvíjeli nadaní mladí lidé. Příští ročník jsem chtěla rozšířit i o opravdu talentované děti.
Na setkání s podivným člověkem, který ani neví, že se květina předává bez papíru, jsem úplně zapomněla.

Bod čtyři:
Předvolební leták

30.9. 2018 jsem měla koncert v Obecním domě, který již předznamenával oslavy republiky. Těsně před koncem koncertu mi přišel email od chrudimské příbuzné s naskenovaným materiálem, který obsahoval předvolební leták hnutí ANO 2011. Byla tam otištěna moje fotografie, kde sedím, a nade mnou se založenýma rukama stojí kandidát na starostu, pan Pilný. Ale to ještě není vše. V článku, jehož autorem je pan Roman Zahrádka, se píše doslova: … vzpomněl jsem si i na INFORMAČNÍ VÁLKU, kterou zahájila svým plamenným projevem Dagmar Pecková na jednom serveru, kde vyjádřila obavy nad tím, co se stane po volbách s jejím festivalem Zlatá Pecka. Myslím, že nic, že bude pokračovat, JEN JÍ NĚKDO NĚCO NEJSPÍŠ NAMLUVIL A ZNEUŽIL SLAVNÉHO JMÉNA K VLASTNÍ REKLAMĚ. INU INTRIKY. TAKÉ JSOU VÁM CIZÍ? Pak následuje výčet kladů pana Pilného a strany ANO. A dobrá rada nad zlato od pana Zahrádky, koho že mají chrudimští občané volit!
Pokud se vrátíme k bodu jedna a vy jste si stačili přehrát video rozhovoru na TV Seznam, tak mi prosím řekněte, kde jsem vyvolala informační válku, pokud to tam slyšíte! To je manipulace. Navíc je ze mě v článku vytvořena nesvéprávná husa, která si nechává něco namlouvat a zneužívat se od kohosi!
Pro mě je to nejen neoprávněné zneužití fotografie, ale i zneužití mého jména a jména festivalu, se kterým ani pan Zahrádka, ani pan Pilný nemají co do činění, a tak nemají právo ho zneužít ve svém předvolebním letáku, když navíc k inkriminované fotografii přišli výše popsaným způsobem!

Odkazy:
https://chrudimsky.denik.cz/…/nejsem-loutka-zlobi-se-peckov…

Bod pět:
Video „ANO, kradou”

2. 10. 2018 jsem společně s profesionálním kameramanem natočila video s názvem „ANO, kradou”, kde se zásadně vymezuji proti postupům chrudimské (a nejenom chrudimské) ANO. Pan Pilný nyní ode mě požaduje omluvu, že jsem ho ve videu nařkla, že krade. Pokud si zaslané video přehrajete, tak nikde nezazní, že krade pan Pilný, ale jsou kritizovány všeobecné celorepublikové praktiky tohoto hnutí. A znovu podotýkám, že video vzniklo až po zveřejnění předvolebního letáku a na You Tube bylo postováno 2.10. 2018 ve večerních hodinách.

Bod šest:
Článek v Chrudimském deníku ze 3. 10. 2018

Článek, jehož autorkou je Romana Netolická, obsahuje vyjádření k dané situaci. Jak moje, tak i pana Pilného, který zpochybňuje, nevím, z jakého důvodu, můj morální kredit a odvolává se na skutečnost, že jsem ho při pořizování fotografie znala a že jsem mu měla zavolat, ne to řešit přes média! Že jeho adresu, telefon i email mám! Takže pan Pilný udělá průšvih a já mu mám volat? O článku nevěděl. Za nic nemůže. A já si na svém FB dovolím sdílet volební program Svobodných demokratů! Taková drzost! Kdybych sdílela volební program ANO, asi by byl pan Pilný spokojenější! Škoda jen, že žijeme (stále ještě) v demokratické společnosti a můžeme volit svobodně a ne, co nám do mozku vmanipuluje pan Zahrádka! Ještě k paní Netolické - moje vyjádření uveřejnila až na nátlak stížnosti v pražské centrále.
(POZNÁMKA REDAKCE CHRUDIMSKÉHO DENÍKU - proti tomuto nepravdivému tvrzení jsme se důrazně ohradili, článek byl napsán bez urgence nadřízených. Na to už Dagmar Pecková nezaregovala žádným důkazem ani omluvou, bohužel)

Bod sedm:
Právnická vyjádření

3.10. 2018 byl odeslán dopis mého právního zástupce pana JUDr. Františka Vyskočila, ve kterém požaduje od pana Pilného omluvu za zveřejnění fotografie a nehorázností o mně napsaných v předvolebním letáku. Odpověď jeho právníka přišla až 7.11.2018 - o fotografování jsem věděla, s kým se fotím jsem věděla…
12.11.2018 byl odeslán další dopis mého právníka panu Mgr. Vargovi s argumentací, která vyvrací nesmyslná tvrzení pana Pilného. Dodnes nepřišla jakákoliv odpověď.

Bod osm:
Jednání o festivalu s radním za kulturu

26.11.2018 jsem ve večerních hodinách dojela po celodenním shonu z Prahy do Chrudimi. Bylo to na požádání radního za kulturu, pana Axmanna a měli jsme jednat o následujícím ročníku festivalu Zlatá Pecka Chrudim.
Vzhledem k tomu, že já mám festival připravený až do roku 2022, nebyl pro mě problém vzít patřičnou mapu s rokem 2019 a vypravit se do rodného města. Čekalo mě však nemilé překvapení, když jsem se na otázku, co se panu Axmannovi líbilo nejvíce na ročníku minulém, dozvěděla, že neví a že ho to vlastně vůbec nezajímá! Na chvíli jsem zůstala úplně opařená. Tak já se ženu totálně unavená z Prahy autem v lijáku a pan radní si nezjistí ani základní fakta a jakýsi festival, který reprezentuje Chrudim daleko za hranicemi regionu, je hluboko pod jeho rozlišovacími schopnostmi. A pak jsem křičela! A hodně! Vůbec jsem to nebyla schopna pojmout, že tento člověk v příštím volebním období bude rozhodovat o kultuře ve vašem městě. To bylo první a poslední přímé jednání se mnou a zástupcem radnice o festivalu. Nikam jsme se neposunuli.

Bod devět:
Audit festivalu Zlatá Pecka Chrudim

Samozřejmě, že i já zastávám názor: důvěřuj, ale prověřuj. Vzhledem k faktu, že letošní ročník festivalu nepodpořili někteří sponzoři z roku předešlého, a přitom jen celoplošně republiková reklama včetně PR agentury stála víc jak milión (protože investice do reklamy měly být vkladem do ročníků příštích) a umělecká složka (2 orchestry, jeden jazzband, pěvecký i herecký ansámbl, přímý přenos do rádia atd.) stála cca 800 000 Kč, dalo město do festivalu víc, než bylo původně plánováno. Proto byl novou radnicí požadován u festivalu audit. A sem vše chápu. Co mě ovšem udivuje, že 30.11. 2018 byly veškeré materiály festivalu převezeny na radnici. Čili audit NEPROBÍHÁ v místě kanceláří „Besedy“, ale mimo! Proč? Může se leccos ztratit? Přidat? Vyměnit? Chce snad radnice festival totálně zdiskreditovat a exemplárně potrestat zúčastněné?

Bod deset:
Emailová korespondence mezi mnou a panem Pilným.

2.12. mi napsal email nový starosta města Chrudim, že by se se mnou rád sešel. Odepsala jsem mu, že bych nerada byla znovu obětí manipulátorských praktik buď jeho, nebo pana Zahrádky. A že stále čekám na tu omluvu, o kterou ho před dvěma měsíci požádal můj právník. Takovýchto emailů jsme si vyměnili více… já trvala na omluvě před setkáním, on že se možná omluví po setkání se mnou! Já ale nejsem ani podplatitelná, ani „ukecatelná“! Na otázku, co mám tedy novinářům říci na tiskové konferenci, která byla plánována od září 2018 na 10.12., neodpověděl. Posléze jsem pochopila proč. Pro doplnění: tisková konference, svolaná na 10.12.2018, aby se zpropagoval program před prodejem na stříbrnou neděli, se nekonala a předprodej se neuskutečnil.

Bod jedenáct:
Manipulativní články o festivalu

4. a 11.12. 2018 vyšly v novinách, které vlastní pan Pilný, články psané „nezávislým” novinářem, panem Zahrádkou, kterého platí současný starosta. Jsou plné zášti, manipulací, demagogie a lží. Dokonce píše o mých příjmech za festival - údajném milionu, který tahám z kapes nebohých daňových poplatníků. První článek vyšel dokonce v době, kdy mě pan Pilný ujišťoval o své loajalitě a snaze festival zachovat, zřejmě to mělo podpořit jeho tvrzení, že o článku (článcích) nic nevěděl, protože pan Zahrádka je přeci nezávislý! Asi stejně, jako nevěděl o nepravostech a manipulaci s mou osobou v předvolebním letáku! Podle mého skromného názoru buď pan starosta nemá přehled, co v tomto směru dělají a podnikají jeho nejbližší spolupracovníci, nebo to ví a je se vším srozuměn. Oboje jej ovšem neukazuje v nejlepším světle!

Bod dvanáct:
Natáčení Reportéři ČT v Chrudimi

Štvavé články dvorního „nezávislého” novináře Zahrádky jsem postovala na mém FB. Strhla se živá diskuse. Všiml si jich i investigativní novinář Marek Wollner a oznámil mi, že v příštích „Reportérech“ bude mít chrudimská kauza svoje místo. Vysílá se 7.1.2019. Natočil rozhovor s bývalým starostou panem Řezníčkem i s panem Pilným, který ve špatném časosledu a lživě informoval o uplynulých událostech a do kamery se omluvil za NEDOROZUMĚNÍ! A teď je na vás, zda to vše také považujete za nedorozumění! A i kdybych ohnula hřbet a vzala jeho omluvu na vědomí, celý festival už je natolik zdiskreditován falešnými informacemi a moje osoba je natolik pošpiněna, že náprava pověsti festivalu na výchozí pozici léta 2017 je podle mého názoru naprosto nemožná. V očích chrudimských občanů jsem ta, která na nich vydělává miliony a přiváží do města kulturu, která je dobrá jen pro úzký elitářský okruh několika mých fanoušků. Stejně tak již jmenovaný audit je prováděn naprosto nezvyklým a ponižujícím způsobem, se snahou ukázat na nás jako na zloděje.

Celý festival jsem během posledních dvou let připravovala bez nároku na honorář a peníze jsem si brala jen za odzpívané koncerty nebo odehrané divadelní hry. A to ještě za cca 2/3 mého normálního honoráře. Veškeré reklamy, návštěvy televizních studií nebo novinové články – vše bylo zadarmo. Samozřejmě, že to byla i moje reklama, ale Chrudim jako město a propagace festivalu v tom hrály stěžejní roli.

Nikdy jsem neměla a ani nemám nadále zapotřebí, tahat peníze z daňových poplatníků. Ty si, věřte, umím vydělat jinde. Chtěla jsem pro město vytvořit něco velkého. Něco, kde bych mu mohla vrátit zpět to, co do mě před více jak 40 lety vložilo. A bohužel se mi to nepodařilo. Naopak! Moje úspěchy, zkušenosti, můj společenský i morální kredit byl vymáchán ve špíně pomluv, manipulací a lží! Svým jednáním pan Pilný a jeho nohsled Zahrádka zničili 2velké a krásné věci! Protože hudba spojuje a vytváří nádheru v duši. Ale co chcete od člověka, který jde na koncert jen proto, aby se nechal vyfotit s celebritou a mohl to použít v předvolebním letáku! A když se dotyčná ohradí a chce jeho veřejné přiznání pochybení, protože byla veřejně zneužita, tak zničíme ji a všechny její snahy. Pan Pilný zvítězil! Neví, co je běh na dlouhou trať. Neví, že vítězství tohoto typu nikomu neprospějí a nejméně pak jemu, radnici a městu už vůbec ne. Město letos ušetří půl milionu díky osobní pomstě. Pan Zahrádka si může pozvat půl Metallicy!

Děkuji vám všem za přečtení mého vyznání.

Opravdu vám všem, jak signatářům Adventní výzvy, tak i občanům města Chrudimě, kteří mé snahy nadále podporují, z celého srdce děkuji, že jste se za mě postavili a sami se tak vystavili ne zrovna lichotivým útokům protistrany, která se umí velmi dobře převléci za veřejné mínění starostlivých občanů. Slova díků z mé strany jsou málo a doufám, že to budu moci někdy splatit zpět.

Vaše Dagmar Pecková

ROZHOVOR SE STAROSTOU CHRUDIMĚ FRANTIŠKEM PILNÝM

1. Viděl jste v pondělí reportáž o Chrudimi?
2. Vaše omluva Dagmar Peckové připadala některým divákům jako nucená, neupřímná. Myslel jste ji vážně?
3. Opravdu je snímek, na které jste s DP společně vyfotografováni, pořízen náhodně a nesloužil k předvolebním účelům?
4. Myslíte, že je vhodné, aby starosta města financoval své vlastní noviny? Prohlásil jste, že je ani nečtete. Necháváte tedy autorovi článků naprostou svobodu? Bude toto periodikum dál pokračovat nebo zvažujete jeho pozastavení alespoň po dobu volebního období?

1. V pondělí jsem reportáž o Chrudimi neviděl, shlédl jsem ji až včera ze záznamu.

2. Omluvu jsem myslel vážně. Je mi líto, pokud někomu přišla neupřímná, nebylo tomu tak. Natáčené to bylo 20. prosince, kdy jsem měl zápal plic a do kanceláře jsem přišel jen kvůli natáčení. Kdybych nepřišel, tak by to bylo interpretováno tak, že se vyhýbám konfrontaci. Proto jsem raději zvolil variantu, že přijdu, i když mi není dobře. Ti co mě znají osobně tvrdí, že na mě v TV poznali, že mi je hodně špatně. Natáčení se mnou trvalo zhruba hodinu, kdy na konci jsem už opravdu byl hodně unaven a omluva proběhla až v druhé půlce rozhovoru.

3. Fotografie byla pořízena náhodně, myslím, že ani není moc povedená. K předvolebním účelu neměl být použit, každý odborník vám řekne, že kvalita snímku je nepoužitelná.

4. Samozřejmě je jiná situace, pokud noviny spoluvydává nebo spoluvlastní občan nebo starosta, určitě to budu v dohledné době řešit a rozhodnu se jak dál, stejně jako některé další záležitosti, které se u mě změnily vzhledem ke zvolení starostou. Když jsem s autorem začínal, to bylo v roce 2016, udělali jsme jednoduchou domluvu - aby psal objektivně, nezávisle, aktuálně. Na té dohodě se nic nezměnilo, nijak ho neúkoluji ani články neschvaluji nebo neupravuji. Jaká bude další cesta NovinChrudim.cz se rozhodne v následujících měsících.