Seminář byl určen pro pedagogy základních a středních škol, trenéry dětí a mládeže, vychovatele domovů dětí a mládeže a pracovníky podobných organizací.

Náplní teoretické části semináře bylo představení florbalu a jeho pravidel, v části praktické pak došlo na ukázky tréninkových jednotek ve školním prostředí, formy tréninku, herní činnosti a podobně.

„V rámci tématického roku Chrudim sportuje chceme nejenom některé sporty ukázat, ale zároveň budeme rádi, pokud se uchytí. Proto jsme se rozhodli pro školení trenérů s Českou florbalovou unií a věříme, že tento velmi atraktivní a finančně nenáročný sport si najde své zájemce,“ říká chrudimský místostarosta Roman Málek.

„V březnu zase v Chrudimi budou zahájeny kurzy reálné sebeobrany 'krav maga',“ dodává Málek a hovoří přitom o něčem, co si osobně vyzkoušel koncem minulého roku na Celostátní vzájemné výměně zkušeností v Hradci Králové.

Výcvik sebeobrany se bude konat každý čtvrtek v čase od 18 do 20 hodin v tělocvičně městské haly v centru Chrudimi a cvičení povede havlíčkobrodský instruktor Filip Hanzlík. Kurz začne veřejným náborovým seminářem v sobotu 3. března, jenž povede hlavní instruktor a předseda ČAKMK – Michal Janoušek spolu s místním instruktorem.

Video z florbalového semináře