Kartami by mohli zamíchat Piráti, kteří zvažují svou žádost o přepočítání hlasů v některých okrscích. Rýsujícímu se spojenectví ANO, Chrudimáků a Pirátů totiž chybí ke kýžené většině jen jeden zastupitel. „Při volbách to dlouho vypadalo, že nám voliči zajistí čtyři mandáty, ale nakonec jsme těsně získali pouze tři. Situaci analyzujeme, ale připadá nám, že v některých sousedících okrscích byly naše výsledky natolik odlišné, že by v součtech mohly být chyby. Do konce týdne se proto rozhodneme, zda v těchto okrscích nepožádáme o přepočítání hlasů,“ vysvětluje lídr Pirátů Pavel Štěpánek.

Zisk dalšího mandátu Pirátů na úkor některého z konkurenčních politických subjektů z druhé strany bitevního pole by mohl ze hry o radnici vyřadit dnešního starostu Petra Řezníčka (SNK-ED). Jenže ani to není tak docela jisté. Na jednacím stole se totiž teoreticky může ocitnout ještě možnost přímé spolupráce dvou nejsilnějších stran, kterým by k většině chyběly už jen dva hlasy. Ty by v Chrudimi mohlo nabídnout hned několik politických uskupení.

Starosta Petr Řezníček také nelení a jedná s dalšími partnery. Říká přitom: „Myslím si, že mi lidé nejvyšším počtem preferenčních hlasů vyjádřili dostatečně jasnou podporu.“

Ilustrační foto
Ve Skutči postačí dohoda tří stran