„Je to o osmdesát dětí víc, než v roce 2007. Takže jde o další rekord,“ potvrzuje přednosta oddělení František Liška. Chrudimská porodnice má renomé v celých východních Čechách, proto její péči využívají maminky nejen z našeho okresu. Nejvíc „přespolních“ přijíždí z Pardubicka a Havlíčkobrodska. Na rekordním počtu miminek se kromě vyhlášené profesionalitě a laskavosti lékařů a sester podílí „babyboom“ silných ročníků. Nyní rodí maminky, kterým je pětadvacet až třicet let.

„Nárůst porodů už není tak strmý, jako před třemi lety. dá se očekávat, že počty dětí půjdou opět dolů,“ odhaduje přednosta Liška. Porodnice, v jejímž čele stojí, byla nedávno kompletně zrekonstruována k velké spokojenosti maminek a personálu, takže se pro letošní rok s žádnými přesuny nebo opravami nepočítá.

Oddělení v úterý navštívil starosta města Jan Čechlovský. Oficiálně přivítal posledního loňského a prvního letošního občánka města Chrudim.

Poslední chrudimský občánek roku 2008 se narodil ve středu 31. prosince 2008 a jmenuje se Vojtěch Zeman. První letošní občánek města s příchodem do prvních minut nového roku nespěchal, narodil se až v pátek 2. ledna 2009 a rodiče mu dali jméno Michael Tichý.

Obě miminka při návštěvě dostala, už jako tradičně pamětní list města Chrudimě a peněžitý dar. Maminky jako poděkování obdržely květinu.