V pátek byla při příležitosti slavnostního zahajovacího koncertu festivalu Athény Východních Čech udělena cena Osobnost města Chrudim za rok 2014 panu Janu Stejskalovi, který se po celý svůj život intenzivně zabývá hudební, pedagogickou i výtvarnou činností. Jan Stejskal působil jako sbormistr u řady pěveckých sborů, jako hudebník spolupracoval s chrudimským ochotnickým souborem a jako sólový zpěvák účinkoval na nepřeberném množství různých akcí. Zkomponoval i mnoho písní pro děti, složil několik muzikálů a je rovněž literárně činný.

Prestižní cenu předal Janu Stejskalovi starosta města Petr Řezníček a místostarosta Jan Čechlovský. V řadě gratulantů nechyběl ředitel chrudimské ZUŠ Karel Kincl a v připomínku na oslavencovo hudební dílo předvedly žákyně ZUŠ sborovou skladbu z autorova muzikálu Sněhová královna.

Pestré bylo i dění pod širým nebem. V pátek a v sobotu bylo na Resselově náměstí vytvořeno husitské ležení s bojovými vozy a návštěvníky potěšilo loutkové divadlo, ohňová show, historický tanec či středověký kolotoč pro děti za hudebního doprovodu skupiny Bohemian Bards. Mnozí si nenechali ujít ani Swingové odpoledne pořádané v Klášterních zahradách. (man, vm)