Tři profesionální hasiči z chrudimského územního odboru Hasičského záchranného kraje uspěli v náročné celorepublikové soutěži Firefighter Fenzy Cup v areálu Aera Vodochody.

František Hegr, Milan Hodek a Lukáš Beer museli překonat hned několik disciplín. První z nich byla vynést hadici „B“ na střechu haly po schodišti. Poté vytáhnout hadice pomocí lana na podestu střechy. Sestoupit se střechy a přemístit sedmdesátikilogramové závaží po kolejnici, a to údery palicí vážící 4,5 kg na vzdálenost 1,5 m. Dále uchopit zavodněné vedení s dvěma „C“ proudy a proudnicí Turbojet a natáhnout ho na vzdálenost 25 m. Každý závodník přenesl po cestě dlouhé 25 m mezi kužely dva barely s 20 litry vody. Na závěr přemístil figurínu těžkou 75 kg na vzdálenost 30 m do cíle. V zásahovém obleku, s dýchacím přístrojem a maskou.

Závodu se účastnilo 54 závodníků a 18 družstev. V jednotlivcích byl nejlepším z kraje Milan Hodek, který všechny disciplíny zvládl za 1.54 minuty a skončil na 18. místě. Družstvo Chrudimě se umístilo na 5. příčce.