Přitom účast se očekávala rekordní, a to ze strany nováčků i příslušníků jiných vojenských útvarů. Stát se součástí jediného českého výsadkového praporu a posléze i pluku znamená pro každého zájemce stát se součástí elitní jednotky, která je díky své profesionalitě velmi často nasazována do zahraničních operací.

Chrudimští výsadkáři v současné době pomáhají policistům na česko-polských hranicích. Jsou připraveni zapojit se i do dalších akcí vedoucích k zamezení šíření epidemie. „Velení armády nepřetržitě sleduje situaci v souvislosti se šířením onemocnění Covid-19. Jako vždy v minulosti jsme připraveni pomáhat našim občanům a státním orgánům. Společně s policií chráníme naše hranice, rozvážíme zdravotnické prostředky, posilujeme zdravotníky. Letectvo dováží prostředky ze zahraničí,“ uvedl Aleš Opata, náčelník Generálního štábu Armády ČR, který poslední vývoj hodnotí jako závažný.

Ačkoliv jsou chrudimští výsadkáři vytíženi, našli si čas na lekce kondičního cvičení, které vyučují na facebooku. Fitcentra jsou kvůli epidemii uzavřena, a tak lidé mohou společně s vojáky procvičit tělo při lekcích, které každý den výsadkáři aktualizují. „Co je pro někoho komplikace, je pro výsadkáře příležitost. Ve spolupráci s CrossFit Pardubice jsme pro vás připravili na každý den video s návodem, jak si pořádně zacvičit doma. Nepotřebujete k tomu nic, jenom chuť a chvíli času. Přidejte se k nám! Až skončí nouzový stav, budete ve skvělé kondici,“ vyzval veřejnost velitel chrudimského praporu Ivo Zelinka, který se stal zároveň prvním lektorem posilovacího videocvičení.