Milan Vošmik byl autorsky podepsaný pod filmy jako například Táto, sežeň štěně. V Chrudimi jej ale dlouho téměř nikdo neznal a pracovníci Státního okresního archivu Chrudim léta netušili, kde je režisér pohřbený.

Středeční program byl jakýmsi vyvrcholením dlouhodobého a úspěšného pátrání po osudech rodáka, který nečekaně ve 39 letech zemřel na srdeční slabost. Nedávno se například Chrudimským podařilo domluvit přenesení režisérových ostatků ze hřbitova v pražských Ďáblicích na chrudimský hřbitov U Kříže, kde má teď režisér svůj originálně ztvárněný hrob s kamennou náhrobní deskou ve tvaru filmového kotouče.

Státní okresní archiv Chrudim získal také řadu dokumentů, jako například osm fotoalb z natáčení, a mnoho vzpomínek příbuzných, z nichž vytvořil Vošmikův vlastní fond.

Po odhalení pamětní desky pak byla v městském kině promítnuta zmiňovaná komedie Táto, sežeň štěně. Došlo také na přednášku a na osobní vzpomínky pamětníků, kteří Milana Vošmika poznali během spolupráce na jeho filmech nebo se v nich objevili jako někdejší dětští herci.