Kritici nezdařeného projektu nešetří v reakci na zveřejněná čísla jízlivými slovy a kladou si i některé legitimní otázky. Místostarosta města Jan Čechlovský však považuje celou záležitost za „vyšeptalou kauzu". „Záležitost pro mě skončila tím, že kavárna byla uzavřena. Nyní už je potřeba zabývat se důležitějšími věcmi," míní místostarosta.
Opoziční Svobodní nicméně varují: „Příklad zkrachovalé městské kavárny je jasný důkaz toho, že město (místní politici a potažmo úředníci) nemají za veřejné peníze v žádném případě podnikat, či se o to vůbec pokoušet. Za zhruba tři čtvrtě roku tato kavárna dosáhla ztráty v hospodaření cca 376 tisíc, a když k tomu připočteme již proslavený kávovar za 196 tis., tak tento nápad politiků stál občany města Chrudimě cca 560 tisíc korun. Jasně, z cizího krev neteče," komentuje čísla zastupitel Petr Lichtenberg.
Připomněl se i Richard Alexa, jenž sám soukromě podniká v chrudimském kavárenském byznysu. „V tom celkovém účtu stále marně hledám jednu nakoupenou položku, asi na ní v tom spěchu zapomněli… Neskutečné. Doporučuji si toto ofocené vyúčtování prohlédnout vždy, když půjdete platit daně. Kde se nyní nachází kávovar za 190 tisíc korun? Vaří někde kávu? Chrudim má kdesi 'zaparkované Lamborghini' a jsem zvědav, jestli někdy vyjede či vyjíždí," dává příměr kavárník, podle nějž prý nelze nákup drahého přístroje odhalit ani ve zveřejněné tabulce výdajů.
Jiří Kadeřávek, ředitel příspěvkové kulturní organizace Chrudimská beseda, s tím ale nesouhlasí. „Kávovar se nachází v Muzeu, kde dál slouží při vhodných příležitostech ke svému původnímu účelu. V účetnictví se jeho nákup promítá do řádku s odpisy," vysvětlil ředitel.