V pátek se na chrudimské radnici uskutečnilo jednání zástupců Pardubického kraje v čele s hejtmanem Martinem Netolickým a náměstkyní pro oblast zdravotnictví Michaelou Matouškovou a vedením Nemocnice Pardubického kraje.

„Téma uzavření nemocnice či převzetí od Pardubického kraje nikdy nebylo, není a nebude na stole. Garantujeme nejen vedení města, ale i všem pacientům další fungování a rozvoj nemocnice. Kraj je jediným poskytovatelem akutní lůžkové péče v regionu, což je nespornou výhodou krajského zdravotnictví,“ řekl po pátečním jednání hejtman Martin Netolický.

Psali jsme o krizi v nemocnici:

Podle jeho slov po dvou letech koronavirové pandemie je zdravotnický personál oprávněně unavený, a proto je třeba myslet na to, aby si mohl dopřát zaslouženou dovolenou v letních měsících.

Lepší podmínky pro zdravotnický personál

„Vyvolávání jakékoliv nejistoty u občanů, stávajících lékařů a zdravotních sester, ale i potenciálních nových lékařů a dalšího zdravotnického personálu situaci rozhodně nepomáhá, proto jsme požádali město, abychom byli všichni na jedné lodi, protože zdravotnictví musí být společným zájmem nás všech. Shodli jsme se, že budeme postupovat společně, a to včetně vytváření podmínek pro nový zdravotnický personál, mezi které patří kromě platového ohodnocení také byty, školky, školy a další potřebné motivační prvky,“ sdělil hejtman.

Chrudimský starosta si nemyslí, že by petice za zachování plného provozu nemocnice něčemu uškodila. „Naopak, velmi výrazně upozornila na problém,“ uvedl Pilný.

Ten má radost ze setkání s novým ředitelem Chrudimské nemocnice Janem Marounkem. „Dohodli jsme se na tom, že společně obejdeme všechna oddělení a pohovoříme se zaměstnanci. Konečně mám dobrý dojem z toho, že město není na vedlejší koleji,“ zdůraznil Pilný.

V názoru na zachování plného provozu nemocnice jsou chrudimští zastupitelé jednotní. „Jsem rád, že byl na jednání přítomen nejen můj zástupce Petr Lichtenberg, ale i bývalý starosta a současný opoziční zastupitel Petr Řezníček. Máme stejný názor na věc,“ dodal starosta.

Chrudimské nemocnici by mohly pomoci zástupkyně něžného pohlaví. Osmdesát procent vystudovaných budoucích lékařů totiž tvoří právě ženy. Jak zaznělo při pátečním jednání, musí dostat pro svou práci a život ve městě ty nejlepší podmínky, ať už v podobě služebních bytů, garance místa v mateřských školách nebo v dopravě městskými autobusy.

Vyjádření starosty na Facebooku:

close Vyjádření starosty na Facebooku info Zdroj: Fcb Františka Pilného zoom_in Vyjádření starosty na Facebooku