Lidé se velmi dobře bavili, potěšil je svým vystoupením Ondřej Havelka s orchestrem Melody Makers. Půlnoční přípitek jen umocnil slavnostní chvíli, ale vzápětí se setmělo. Kdo nakráčel na jeviště, tak nebylo zřejmé. A vtom se rozsvítily reflektory – lidé zůstali bez dechu: Je to možné? Je to v naší pětadvacetitisícové Chrudimi vůbec možné? Nikdo netleskal, většina diváků jen oněměle zírala jakoby viděla zjevení. Ano, je to Karel Gott, šumělo hledištěm. Typický postoj, zářivý úsměv, světle modrý oblek.

„Bylo to velké překvapení, když se objevil na pódiu, takovou hvězdu bychom tu nečekali. Také si pamatuji, že zpíval za doprovodu half-playbacku a některé písničky záměrně pozměnil, abychom si byli jisti, že zpívá naživo. Byl to zážitek,“ vzpomíná Dana Pecinová z redakce Chrudimského deníku.

Karel Gott byl ve výtečné kondici, přidával písničky a závěrem si vystřihl i lidovku. „Vzpomínám si na ten ples velice dobře. Potom jsme šli k šatně a vyfotografovali se s ním. Gott byl ochotný, usměvavý. Náš sporťák Petr Novák s ním hned zavedl řeč o tom, co vlastně znamená slovo zhůvěřile v písničce Trezor,“ vzpomíná tehdejší redaktor Chrudimského deníku Miroslav Krčil.

V roce 2004 byl starostou města Ladislav Libý. „Půlnoční vystoupení Karla Gotta bylo skutečně velkým překvapením, které Chrudimská beseda do poslední chvíle tajila. Já jsem se ostatně o něm dozvěděl až v den konání Plesu v Opeře,“ usmívá se Libý.

Pro mnohé bude překvapením, že Karel Gott byl v Chrudimi dvakrát, poprvé to bylo už v roce 1994, a to v Muzeu na reprezentačním plese časopisu Květy.

„Na krásnějším bále jsem nebyl, sešlo se tam hodně předních zpěváků – Helena Vondráčková, Karel Černoch, Lucie Bílá a další,“ vzpomíná emeritní fotograf Chrudimského deníku Vladimír Mostecký.

Chrudimská porodnice převzala finanční dar během Dne zdraví
Chrudimská porodnice převzala finanční dar během Dne zdraví