Jupiter a Saturn

Tyto dvě astrologické planety představují dva proti sobě jdoucí principy – expanzi a kontrakci. Jupiter zajišťuje expanzi – růst a rozpínání, Saturn kontrakci – vymezení hranic či vybudování pevné základny. Jupiter nám dává víru ve své schopnosti, je hodným povzbuzujícím učitelem Brumbálem. Saturn nám sděluje, že ještě musíme složit zkoušky, vybudovat v sobě pevný bod, přetáhne nás rákoskou jako přísný profesor Snape.

Jupiter projde v roce 2012 dvěma znameními. Do června bude v Býku, takže se dá předpokládat, že uvěříme jen tomu, na co si můžeme sáhnout. Od léta 2012 do léta 2013 bude v Blížencích, takže lidé najdou půvab v navazovaní a utužování mezilidských vztahů. Je pravděpodobné, že jak se bude finanční situace většiny lidí zhoršovat, budou hledat řešení v alternativním výměnném obchodě, založeném na důvěře „my se známe – my si pomůžeme“.

O přesunu výkonné moci z centra do regionů „společného zájmu“ svědčí i přesun planety Saturn z Vah do Štíra v říjnu 2012. Ve Štíru se jde opravdu do hloubky a na dřeň. Saturn zde buduje pevnou základnu na tom, co je opravdové a může být lidmi opravdově sdíleno. Už se zde nelakují věci na růžovo jako u Vah. Lidé si budou muset začít uvědomovat, v čem je jejich skutečná hodnota, co mohou nabídnout ostatním. Ti, co nic neumí a ani se nesnažili něčemu naučit, ti to budou mít těžké. Příživníci všeho druhu budou čím dál hladovější.

Nálada roku 2012 je snad z předchozích řádků patrná. Co s ní kdo udělá, je však na každém z nás. Každý máme svůj horoskop, vibrujeme určitým tónem a přístup ke světu máme neopakovatelný. Tam, kde někdo skáče z mostu, jiný nalezne spokojenost a naplnění. Buďme bdělí, nenechme se opít rohlíkem a hlídejme si svou svobodu. A hlavně, buďme sami sebou.

Ondřej Klouček, astrolog