Program začal krátce po jedné odpoledne dětským dnem. Pro děti byly připraveny soutěže – například nakrmení klauna, skákání v pytli, chytání ryb a lukostřelba. Každý malý soutěžící dostal za svou snahu odměnu, která ale nebyla jediná. Soutěžící na konci dětského dne odevzdali vyplněnou kartičku ze všech disciplín a zařadili se tak do losování tomboly s dárkovými balíčky.

Ti odvážnější si mohli Žlebské Chvalovice a jejich okolo prohlédnout pěkně z ptačí perspektivy, a to z paluby vrtulníku ROBINSON R44.

V průběhu odpoledne byl program oživen dvěma ukázkami hasičů. V první demonstraci vzplanul rozpálený olej na pánvi. Dobrovolní hasiči z Lipovce předvedli názornou komentovanou ukázku, co se stane, když chcete tento požár uhasit vodou. Následovala ohnivá koule, která je schopna zapálit byt.

V druhé části předvedla dobrovolná jednotka z Třemošnice simulované vyproštění osoby z havarovaného auta za pomocí hydraulických kleští. Ukázku doprovázel podrobný komentář velitele Luboše Sobotky. Zkušební Chrysler Voyager však nebylo lehké rozstříhat.

Celé odpoledne doprovázel hudební program s moderátorem. Pro návštěvníky bylo připraveno občerstvení a osvěžující nápoje. Večer na pódiu zahrály skupiny Detto, Fajnbeat, Wyrton a Pouta. Od devíti hodin k tanci a poslechu zahrála skupina Brzdaři.

Tereza Mrázková, Zdeněk Sasín ml.