Koronaviru neunikli ani zaměstnanci, ať už zdravotní sestry, aktivizační pracovníci, sociální pracovnice nebo kuchaři. I těch je kolem dvaceti. "Přesto, že jsou všichni zaměstnanci vybaveni ochrannými pracovními pomůckami, respirátory, plášti, rukavicemi, dezinfekcí, plochy v budově jsou několikrát za den dezinfikovány, a do práce dochází pouze zdraví lidé bez příznaků, si nákaza dokáže najít cestu. Chová se v rozporu s teoriemi," uvádí ředitelka hlineckého domova seniorů . Miroslava Kábelová.

Klienti mají příznaky v podobě zvýšené teploty, únavy a žaludeční nevolnosti. Domov je ve spojení s rodinnými příslušníky.

Kritický nedostatek personálu zachránila Střední zdravotnická a sociální škola v Chrudimi, která výpadek okamžitě zajistila studentkami 3. a 4. ročníku. "Jsou moc šikovné a já bych vedení školy ráda poděkovala za pomoc. Nyní už se opět obnovila praktická výuka, a tak studentky budou docházet do Chrudimské nemocnice, ale o prázdninách v příštím týdnu nebo o víkendech máme jejich pomoc přislíbenou," pokračuje ředitelka.

Velmi vstřícně ke kritické situaci na Drachnince se postavil Oblastní spolek Českého červeného kříže v Chrudimi, který do hlineckého domova poslal studenty vysokých škol se zaměřením na sociální oblast a zdravotnictví. "Budou to tři nebo čtyři lidé, za které jsme moc rádi. Děkujeme nejen za morální, ale i fyzickou podporu," vzkazuje ředitelka.

Covidovým výpadkem hrozila i kuchyň domova seniorů, která vyváří i pro hlinecký dům s pečovatelskou službou. Zde pomohlo "štěstí v neštěstí". Protože byly nařízením vlády uzavřeny restaurace, domovu okamžitě vyšly vstříc některé hlinecké provozovny. Díky tomu už na Drachtince vaří jejich tři kuchaři a jedna pomocná síla.

Klienti mají příznaky v podobě zvýšené teploty, únavy a žaludeční nevolnosti. Domov je ve spojení s rodinnými příslušníky.