„V současné době nejsme schopni plně zajistit provoz úřadu. Někteří zaměstnanci jsou v karanténě, jiní pracují z domu. Když byly úřední hodiny vládním nařízením omezeny na dvakrát pět hodin v týdnu, lidé stejně chodili jen minimálně,“ uvedl prosečský starosta Jan Macháček s tím, že na případné uzavření budovy už se radnice připravovala na jaře při první vlně koronavirové epidemie. „Zaměstnanci , třeba i ze stavebního úřadu, mohou díky vzdálenému přístupu pracovat z domu. Pokladna je sice uzavřena, ale stejně v této době většina lidí platí bezhotovostně. Kdo nemůže, odpustíme mu případné poplatky z prodlení,“ zdůraznil starosta. Uzavření radnice podle jeho slov potrvá možná týden, ale i déle, záleží na situaci. „Každopádně si myslím, že je to lepší kvůli případnému šíření nákazy pro všechny,“ dodal Macháček.

Od 19. října až do 2. listopadu byly uzamčeny i dveře skutečské radnice. Tam se koronavirus, karanténa a ošetřování dětí projevily v plné síle. „Až na jednoho zaměstnance už jsme všichni v práci. Kdo mohl a zdravotní problémy mu to dovolily, pracoval na home-office,“ potvrdil místostarosta Jaroslav Hetflejš, který si koronavirovým atakem sám prošel.

V sousední Chrasti museli kvůli covidové nákaze posunout termín otevření sběrného místa na odpad. „Nákaza se rozšířila nejen u nás, ale i ve firmě, která vyváží kontejnery, nebyla by schopna vše provozně zajistit,“ řekl chrastecký starosta Vojtěch Krňanský. Městský úřad je podle jeho slov nyní rozdělen na dvě směny. „Abychom se nepotkávali na jednom místě, lidé se nepotkávají. Fungují tak prakticky všechny odbory,“ uzavřel Krňanský.