Zajímá vás, co naši pravidelní čtenáři nejvíce hledají na elektronické verzi našeho regionálního deníku? Mimo pravidelných rubrik Z regionu, Regionální sport a Černá kronika je na špici čtenosti oblíbená rubrika Miminka. „U miminek sahá čtenost do statisíců přístupů za rok,“ říká k pravidelně doplňované rubrice také díky vstřícnosti chrudimské porodnice Radek Latislav, webeditor Chrudimského deníku.

A jak se umístily jednotlivé články? Sestavili jsme pro vás žebříček deseti nejčtenějších článků za uplynulý rok.

1. místo: Muž hrozil lidem v restauraci, že je postřílí

V pondělí 25. července kolem osmnácté hodiny zažili hosté restaurace Kateřina dramatické chvíle. Dvojice napadla personál a hosty se střelnou zbraní v ruce. Nikomu se naštěstí nic nestalo. Oba muži byli na místě zadrženi.

2. místo: Tragédie na kruhovém objezdu u Bídy

Na kruhovém objezdu na Masarykově náměstí v Chrudimi došlo na konci září k tragické dopravní nehodě. Při nehodě zemřel funkcionář a trenér Sokola Chrudim Jaroslav Šplíchal, který před dvěma lety obdržel ocenění Osobnost roku.

3. místo: Nehodu autobusu nepřežil mladý fotbalista z Chrudimi

V autobusu, který havaroval v červenci na německé dálnici u obce Schwarzenfeld, cestovalo 55 fanoušků fotbalu z východních Čech. Šestnáctiletý fotbalista Lukáš Kašpárek z Chrudimi kolizi nepřežil.

4. místo: Mladý řidič zemřel o Vánocích

Tragicky skončila na Štědrý den havárie osobního vozidla Škoda Octavia mezi obcemi Markovice a Bylany. Čtyřiadvacetiletý mladík se ocitl svým vozem mimo vozovku a několikrát se převrátil přes střechu. Svým zraněním podlehl.

5. místo: Narvaná škodovka skončila po přemetech v poli u Sobětuch

Mezi Chrudimí a obcí Sobětuchy došlo na začátku prosince k vážné havárii Škody 105. Šest osob, studentů, utrpělo zranění. Jeden z chlapců musel být transportován do nemocnice vrtulníkem. Mladí lidé jeli do Chrudimi z mikulášské besídky konané v nedaleké obci.

6. místo: Neznámá oběť nehody

O letních prázdninách došlo v Heřmanově Městci u benzínové čerpací stanice k dopravní nehodě, při které dodávkový vůz Ford Transit srazil chodce přebíhajícího silnici. Muž na následky zranění po převozu do nemocnice zemřel. Policie hledala tehdy případné svědky nehody.

7. místo: Pro sudího musela přijet záchranka

Sudího fotbalové III. třídy z Trhové Kamenice napadli při utkání se Zaječicemi tři útočníci. „Zkopali mě jako merunu,“ řekl po incidentu rozhodčí Ota Dušek, který utrpěl otřes mozku a pohmožděniny.

8. místo: Nehoda u Chrasti, zasahoval vrtulník

Při čelním nárazu mezi obcemi Chrast a Podlažice došlo ke zranění dvou řidičů a spolujezdkyně z vozidla Škoda Fabia. Ta musela být transportována do Fakultní nemocnice v Hradci Králové vrtulníkem Letecké záchranné služby.

9. místo: Vážná dopravní nehoda u Luže

Na konci září obdrželi skutečští strážníci oznámení operačního důstojníka PČR o vážné dopravní nehodě se zraněním mezi Štěpánovem a Luží. Jeden z řidičů utrpěl několikanásobnou frakturu stehenní kosti, zranění hlavy a další vážná zranění.

10. místo: Pro zraněného motorkáře letěl vrtulník

Na sklonku léta došlo před Heřmanovým Městcem k vážné dopravní nehodě. Dvaadvacetiletému motorkáři jedoucího po hlavní silnici nedal přednost řidič osobního vozu Suzuki.

A počátek nového roku má už také svého favorita. Stal se jím článek o neobvyklé reklamě jedné chrudimské firmy na příjezdu do Chrudimě, uveřejněný minulý týden. Čtenost dosahuje za první dny ročního průměru standardního zpravodajského článku. Více zde.

Trhákem letošního roku jsou i informace o populační explozi, kterou zaznamenala chrudimská porodnice. Během pěti dnů na přelomu starého a nového roku se narodilo šestnáct krásných miminek. Více zde.

Diskuse. Co vás nejvíce zajímá na webu Chrudimského deníku? Jaké informace na internetových stránkách nejčastěji hledáte?

(red,rl)