Již podruhé v tomto měsíci vyrazí o víkendu na cestu stále populárnější cyklobusy. Firma Veolia Transport Východní Čechy posílá spoje do dvou turisticky atraktivních oblastí.

První cyklobus s názvem Toulovcovy Maštale jezdí na trase Pardubice-Chrudim-Nové Hrady-Litomyšl-Borová a Hlinsko), Druhý spoj se jmenuje Železné hory a jede z Pardubic na Chrudim, Trhovou Kamenici, Horní Bradlo, Seč, Heřmanův Městec a Pardubice. „Cyklobusy budou jezdit do 28. září. V provozu jsou každou sobotu, neděli a ve státem uznané svátky. Za krásami Železných hor a Toulovcových Maštalí se mohou vydat i cestující bez jízdních kol,“ informuje Jana Buchalová ze společnosti Veolia Transport Východní Čechy.

Cena za přepravu kola je bez ohledu na tarifní vzdálenost 20 korun. Kdo si půjčí bicykl z cyklopůjčovny Českých drah, nebude po předložení požadovaného dokladu platit nic.

O cyklobusy do Železných hor a Toulovcových Maštalí je značný zájem. V roce 2007 bylo do Železných hor přepraveno 3574 lidí, o rok později tuto službu využilo 4090 cestujících a loňský sumář činí 3773 přepravovaných osob. Do Toulovcových maštalí se vydalo v roce 2007 1642 cestujících. Citujeme ze statistiky: rok 2008 - 1589 cestujících, rok 2009 - 1721 lidí.

Společnost Veolia Transport Východní Čechy a.s. provozuje tuto speciální víkendovou linku určenou především pro milovníky turistiky a cykloturistiky již od roku 2003. Obě linky speciálně upravených autobusů jedou v blízkosti turistických zajímavostí a vhodně propojují značené cyklotrasy.