Vedení města společně se Sdružením obcí Toulovcovy Maštale letos vyhlásily již dvanáctý ročník této renomované sportovně společenské akce a v současné době již evidují téměř dvě stovky cyklistů přihlášených přes webové stránky.

Přírodou na kole

V posledních dnech se objevily dezinformace o údajném přesunu závodu do nedaleké Litomyšle. Starosta Proseče Jan Macháček je okamžitě vyvrací. „Proč bychom CykloMaštale stěhovali jinam? Nemáme důvod. Jedenáct let se konají v našem městě a vedou krásným přírodním terénem s pískovcovými skálami, kvůli kterému se k nám závodníci každoročně vracejí. Akce, nad níž má i v letošním roce patronát vicehejtman Pardubického kraje Roman Línek, se koná 9. června a lidé, kteří k nám zavítají, se mohou těšit na řadu novinek," zve do Proseče starosta Jan Macháček.

Mylná informace o přesunu renomované cyklistické akce do Litomyšle zřejmě vznikla po odchodu bývalého sponzora, který vyhlásil svůj vlastní závod a nějakou shodou okolností zvolil stejný termín, 9. června.

„Podařilo se nám rychle najít nového hlavního partnera, který nás příjemně překvapil svou vstřícností. Můžeme si tudíž dovolit rozšířit doprovodný program a vytvořit závodníkům mnohem lepší podmínky, než v loňském roce," zdůrazňuje starosta.

Moderátor se těší

Hlavním moderátorem závodu Era Cyklo Maštale 2012 je známý sportovec a „spíkr" Jan Rýdlo. „Na nabídku pořadatelů jsem kývl okamžitě a moc se do Proseče těším," řekl včera Jan Rýdlo.

Závod má své vlastní webové stránky, jejich prostřednictvím se mohou zájemci přihlásit ke startu. Trasy jsou rozděleny podle náročnosti, v tabulce kategorií si vybere každý. Tři vylosovaní šťastlivci si domů z Proseče odvezou značkové jízdní kolo.

Více o programu se dočtete na www.cyklomastale.cz.