Relaxační projížďka na kole, bezpečná pěší cesta do přilehlé části města a koneckonců i dnes tak populární in-line bruslení pro nejmladší generaci. To všechno by měla splnit po léta uvažovaná cyklostezka do místní části Čertovina.

„Nejbolestivější etapa spočívající ve výkupu pozemků je za námi a ve vlastnictví města je i poslední dlouho vyjednávaný pozemek“, objasňuje přípravu prací na cyklostezku místostarosta Pavel Šotola. Hlinečtí zastupitelé při schvalování rozpočtu na rok 2011 jednotlivý výdaj na projekt nevyčlenili.

„V případě získání dotací v rámci roku je však počítáno s finanční rezervou z minulého roku, kterou chceme vynaložit na projednávanou cyklostezku. Přípravu prací a podání žádosti o dotaci chceme stihnout do března tohoto roku. Věřím, že se nám to podaří,“ přibližuje další kroky města starostka Magda Křivanová. Náklady na cyklostezku jsou odhadnuty na 1,7 miliónů korun.

Cyklostezka bude kopírovat silnici I/34 od nákladní vrátnice ETA až do místní části Čertovina po pravé straně ve směru od Hlinska.
„Vést cyklostezku již v místě od vjezdu areálu ETY je rozumné. Současný stav betonového chodníku je žalostný,“ dodává jeden z hlineckých občanů Miloslav Zavřel.

Zastupitelé při stejné příležitosti schválili rozpočet na letošní rok na straně příjmů v hodnotě 208 989 400 korun. Výdaje spolknou 272 081 900 korun. Nejvyšší položka poputuje do multifunkčního centra, které má být dokončené ještě letos.

Radek Latislav