VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Cyklostezka z Chrudimi do Pardubic má zelenou

Chrudim - První etapa do Medlešic může začít, další úsek provází problémy s pozemky a archeology.

24.9.2008 2
SDÍLEJ:

U TRASY CYKLOSTEZKY. Josef Jílek a Roman MálekFoto: archiv

Cyklostezka mezi Pardubicemi a Chrudimí dostala zelenou. V pondělí po obědě schválila Regionální rada NUTS II. – Severovýchod projekty z oblasti dopravní obslužnosti pro kraje Pardubický, Královéhradecký a Liberecký.

Mezi nimi se svým projektem uspělo i město Chrudim. Stalo se to při Evropském dni bez aut.

„Dotace činí 10,9 milionu korun. Náklady na první etapu, která je v katastru města Chrudimě, jsou dvanáct milionů. V rámci tří krajů uspělo devět projektů a mezi nimi je cyklostezka. Její realizace je nutná, vždyť úsek mezi Chrudimí a Pardubicemi je kromě silnice 35/I nejfrekventovanější,“ uvádí krajský radní a chrudimský zastupitel Miloslav Macela.

Začátek cyklostezky je na jižním okraji obce Medlešice. Kopíruje starou silnici do Chrudimě. Konec úseku je na severním okraji Chrudimi v místě výstavby průmyslové zóny. „Součástí cyklostezky je výstavba nového veřejného osvětlení cyklostezky pro zajištění bezpečného provozu za snížené viditelnosti,“ vysvětluje místostarosta Chrudimě Roman Málek.

Druhá etapa do Pardubic začne tedy, až se vyřeší problémy s pozemky a s archeology.


TISKOVÁ ZPRÁVA CHRUDIMSKÉ RADNICE

Cyklostezka Chrudim – Pardubice získala podporu EU

Chrudim (23. záři 2008) – v pondělí po obědě schválila Regionální rada NUTS II. – Severovýchod projekty z oblasti dopravní obslužnosti pro kraje Pardubický, Královéhradecký a Liberecký. Mezi nimi se svým projektem uspělo i město Chrudim. Stalo se zrovna v den, kdy probíhal Evropský den bez aut.

„Chrudim získala přes deset milionů korun na výstavbu cyklostezky z Chrudimi do Pardubic, přesněji řečeno na úsek Chrudim – Medlešice,“ přibližuje s radostí dotaci místostarosta Roman Málek.

„Navrhovaná stezka bude sloužit pěším a cyklistům pro každodenní dojíždění za prací či do škol i pro občasné dálkové jízdy a budou ji moci využívat také bruslaři na kolečkových bruslích. Stezka je navržena v šířce 3 metrů jako obousměrná stezka pro smíšený provoz cyklistů a pěších. Výstavbou stezky dojde k oddělení automobilového a cyklistického provozu i ke zlepšení stávajících poměrů pro pěší a tím i k výraznému zvýšení bezpečnosti silničního provozu,“ dodává Málek.

Začátek cyklostezky je na jižním okraji obce Medlešice (navazuje na výhledovou stavbu místní komunikace). Konec úseku je v na severním okraji Chrudimi v místě výstavby průmyslové zóny. Součástí stavby je výstavba nového veřejného osvětlení cyklostezky pro zajištění bezpečného provozu za snížené viditelnosti.

„Tímto projekt cyklostezky nekončí. Teď budeme mít volné ruce k věnování se části pardubické cyklostezky, kde jsou problémy s majetky a archeology. Věřím, že město Pardubice s podporou Pardubického kraje vytvoří ucelenou cyklostezku,“ uzavírá radní Pardubického kraje Miloslav Macela. Ten po celou dobu stojí při koordinaci projektů mezi Chrudimi a Pardubicemi.

Do Chrudimi na nádraží zavítal rovněž předseda krajského výboru pro dopravu Josef Jílek, který se o připravovanou cyklostezku zajímal. A nepřijel autem, nýbrž motoráčkem.

Do Pardubic se vydal Regionovou ze stanice Chrudim – zastávka. To ale nebylo náhodou.

„Myslím si, že v dohledné době bude projednáno a realizováno zkrácení železniční trasy z Chrudimi do Pardubic, tak aby vlaky nemusely jezdit přes Rosice. Tímto dojde k výraznému zkrácení času dopravy a železnice bude konkurenceschopnější před automobilovou a autobusovou dopravou,“ řekl Jílek.

Autor: Romana Netolická

24.9.2008 VSTUP DO DISKUSE 2
SDÍLEJ:
Den po parlamentních volbách, 22. října, začala povolební vyjednávání ve Sněmovně v Praze. Faltýnek
SLEDUJEME ON-LINE
9

Zeman potvrdil, že Babiše jmenuje premiérem. Začala povolební vyjednávání

Bára Štěrbová (3 kg a 49 cm) je po šestileté Elišce druhou dcerkou v rodině Aleny a Petra Štěrbových z Ochozi.
16

OBRAZEM: Miminka z chrudimské porodnice 21. října

Starostu Poličky dostaly do sněmovny preferenční hlasy

Pardubický kraj – Občanská demokratická strana obsadila ve volbách druhé místo, v Pardubickém kraji pro ni hlasovalo 10,96 procent občanů. Ve sněmovně tak ODS získala jeden mandát. Ze šestého místa kandidátní listiny ho obsadil starosta Poličky Jaroslav Martinů, který získal 1 776 preferenčních hlasů.

Volby na Chrudimsku vyhrálo s přehledem ANO, druzí jsou Piráti, třetí ODS

Chrudimsko – K volebním urnám přišlo během parlamentních voleb odevzdat svůj hlas 62,94 procent voličů, to je zhruba o dva procentní body nad celorepublikovým průměrem. Z 53 092 odevzdaných obálek jich nebylo platných pouze 339.

Pouze ve třech obcích na Chrudimsku nezvítězilo ANO

Chrudimsko - Na Chrudimsku leží 108 obcí. Jen ve třech z nich nezvítězilo hnutí ANO. Na dalších místech se už politická uskupení střídají ve velmi divokém víru zářícím všemi barvami.

ON-LINE: V Pardubickém kraji má ANO 4 mandáty

Pardubický kraj - Sečteno je 100 procent volebních okrsků v kraji. Volby do sněmovny vyhrálo hnutí Ano. Stejně jako v celorepublikovém součtu. V Pardubickém kraji má 29,64 procent hlasů. Druhá je ODS a třetí Piráti.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení