Zřizovatelem zařízení, které organizuje volnočasové aktivity pro několik set mladých Chrudimáků i pro mládež z nejbližšího okolí, se tak město stane počátkem příštího roku. O zániku zařízení a prodeji budovy tu nikdo neuvažuje, byť se podobné spekulace třeba v souvislosti se sokolovnou v komunálním předvolebním klání objevily.

Chrudim převezme kromě objektu DDM s veškerým vybavením také odpovědnost za zaměstnance a vypsáno má být rovněž výběrové řízení na nového ředitele. „Myslím, že to je správně. Město je zřizovatelem základních škol a mělo by se starat také o domy dětí a mládeže,“ domnívá se chrudimský místostarosta Petr Řezníček.

S převodem zřizovatelských práv by podle Řezníčka mohlo dojít i ke změnám v nabídce aktivit.

„Očekávám, že nové vedení bude mít své představy, a myslím, že město bude chtít, aby je ředitel předložil. Dovedu si představit větší důraz třeba na přírodovědnou oblast nebo na cykloturistiku. Osobně si slibuji i výraznější zapojení mládeže do projektu Zdravé město, aby mladí měli šanci reálně se seznámit s tím, co obnáší práce v komunální oblasti,“ uzavírá místostarosta Řezníček.

Je ale třeba dodat, že konkrétními představami zdejší radnice mohou ještě zamíchat i říjnové komunální volby.