Staré náměstí ve středuodpoledne ožilo Dnem s Deníkem. Ten otevřel problém, který místní trápí, a to průjezd tranzitní dopravy městem. Jako první předstoupil před publikum starosta Slatiňan Ivan Jeník. „Víme, že dopravní situace je nevyhovující. Chci ale upozornit, že ne všechny vozovky patří městu. Proto také nemůžeme řešit problémy s dopravou sami,“ říká starosta.

„Komunikujeme proto i s krajskými a státními orgány, kterým neustále přednášíme své připomínky a návrhy. Našim občanům nejde jen o hlavní silnici. Řešit musíme i přístup k rychle se rozvíjející oblasti města, jakou je nyní Škrovád. První etapu se nám podařilo dokončit v loňském roce. Nejde o levnou věc, rozpočtovaná cena dalších etap je asi osm milonů korun,“ vysvětluje Jeník. V tomto místě se počítá v dohledné době s výstavbou asi stovky rodinných domků.

S konkrétními představami o řešení dopravy předstoupil před Slatiňanské také jejich místostarosta Vítězslav Kolek. Jako variantu zmínil možnost vybudování kruhové křižovatky na příjezdu od Nasavrk a představil studii tohoto návrhu.

Více se o Dnu s Deníkem ve Slatiňanech i problematice dopravy v tomto místě dočtete ve čtvrtečním vydání Chrudimského deníku 10. května.