V sobotu 23. března pořádala Česká hasičská jednota Hlinsko 10. ročník „Hasičských piškvorek". Zúčastnilo se 15 sborů z ČR a děti z partnerského města Púchov. Zahájení pro všechny účastníky bylo obzvlášť dojemné, protože účastníky navštívil Míša Tereska s rodiči, aby převzal od pořadatelů dary. Každý sbor přivezl plné tašky, které nakonec naplnily sedm velkých pytlů. Ale to nebylo vše.

"Členové ČHJ Hlinsko se vzdali výdělku z pomoci při pořádání plesu a penízky odevzdali do rukou malého Míši. Finanční příspěvek a dárek přivezli i členové členové SDH Proseč. Ve chvíli, kdy Míša poukázky přebíral, nezůstalo jediné oko bez kapky slz, protože i on sám brečel. Ale jak jeho tatínek posléze vysvětlil, takto projevuje svou radost a vděčnost. Děkujeme všem, kteří přispěli na dobrou věc a doufáme, že jsme aspoň malinko pomohli financovat drahou léčbu ve slovenských lázních. Malému Míšovi a celé rodině ze srdce přejeme, ať vše dobře dopadne a Míša se bude už jen smát a užívat si krásné dětství," uvedla Monika Pospíšilová z ČHJ Hlinsko

Míša Tereska se týž den zúčastnil i hokejového turnaje Dřevomorka Cup na chrudimském zimním stadionu. Zde mu udělaly velkou radost vedle dalších plastových víček i tři hokejové dresy, které mu věnovaly týmy pořádající Dřevomorky, Sobranců a Bratislavy. Dostal i slovenský reprezentační dres.

(pn, mp)

Zdroj: Youtube