Olomoucká firma Bartoň a partner získala tuto armádní zakázku díky vítězství ve výběrovém řízení, které vypsala Vojenská ubytovací a stavební správa (VUSS) Pardubice. „Začali depo střežit úderem silvestrovské půlnoci, jsou tam čtyřiadvacet hodin denně. Po měsíci mohu prohlásit, že nedošlo kžádnému pokusu ovloupání,“ říká Jaroslav Joska zVUSS Pardubice.

Ministryně obrany Vlasta Parkanová při své návštěvě Chrudimě na sklonku uplynulého roku prohlásil, že armáda vojenské depo potřebovat nebude. Na tento signál čekalo vedení města iPardubický kraj, který chce vjedenáctihek­tarovém prostoru postavit depozitář a badatelnu Regionálního muzea. Město Chrudim má zájem vareálu vybudovat středisko sobchody, řemeslnými dílnami a možná isbytovou zástavbou.

Jednání vPraze

Krajští radní Miloslav Macela a Miroslav Brýdl vúterý jednali opřevodu depa schrudimským starostou Janem Čechlovským. „Armáda prohlásila tento majetek za nepotřebný a nyní by ho měla nabídnout státním institucím, které jsou vtomto směru upřednostněny. Podle našich informací se tak dosud nestalo, a tak za dva týdny odjedeme do Prahy za náměstkem ministryně obrany, abychom zjistili aktuální situaci a byli na ten správný okamžik projevu zájmu odepo připraveni,“ vysvětluje Miloslav Macela.

Ministerstvo obrany prostřednictvím Jana Pejška z tiskové a informační služby sdělilo:

Areál bývalého depa v Chrudimi, který je pro Ministerstvo obrany nepotřebný, je na základě smlouvy fyzicky střežen pracovníky najaté bezpečnostní agentury.

V souladu s platnými zákony v těchto dnech začalo ministerstvo oslovovat ostatní státní orgány a instituce s nabídkou na převedení objektu do jejich majetku. Skutečnost, zda některá organizační složka státu projeví o převod areálu zájem, bude známá v následujících týdnech.

Jan Pejšek, tisková a informační služba MO