Děti s rodiči před školu přinesly vyřezávanou dýni, nebo i jiný plod či bulvu. Malý Jára Fišer se například objevil s vydlabanou a vyřezanou kalabasou, jiné děti si zase z domova přinesly řepu. Každý z malých účastníků obdržel za své úsilí sladkou odměnu.

„Tuto akci děláme poprvé. Dříve se konal pouze lampionový průvod, ale změna je život. Škola dělala svoje akce a tak jsme vše spojili a pořádáme kulturní akce pro děti společně. Dnešní večer bude ve znamení soutěže o nejkrásnější dýni s malým překvapením,“ sdělil před průvodem jeden z organizátorů Luděk Hnilička. Mezi tím vstoupila mezi děti a dýně strašidla, která měla za úkol vyhodnotit krásně vyřezané dýně. Pro strašidýlka to nebyl lehký úkol, neboť z mnoha vystavených dýní nebylo lehké nalézt tu nejkrásnější.

Po nesnadném rozhodování nakonec organizátoři vyhlásili nejhezčí dýni, ke které se přihlásila Adriana Musilová. „Dýni jsem si přivezla od babičky z Jarošova, kterou pro mě vypěstovala. Já společně s mamkou jsme ji vyřezali a ozdobili,“ řekla s velikou radostí malá Adrianka. Po soutěži o nejkrásnější dýni dostalo každé dítko sladký pamlsek.

Po skončení soutěže následoval lampionový průvod, který prošel obcí. Dohled nad celým průvodem a bezpečností měl Sbor dobrovolných hasičů z Prachovic. Na závěr se uskutečnil u místního hřiště velký ohňostroj. Do konce roku mají Prachovičtí na programu několik kulturních akcí jako je např. ochotnické divadlo, jež obnovilo svoji činnost po dlouhých 50 letech.

PAVEL KALINA