K možná až nezvyklé otevřenosti chrudimské komunální politiky patřilo donedávna také publikování pracovního programu chrudimského starosty i místostarostů města. Tyto informace se však v poslední době kamsi vytratily.

Jistě, nejde zdaleka o tak zásadní věc, jakou je například fungující transparentní zveřejňování všech veřejných zakázek na internetových stránkách města. A pro pořádek je třeba dodat, že podobnou povinnost komunální politici vůči veřejnosti ani nemají. I tak se však nabízí otázka, proč se z nového webu na adrese 'www.chrudim.eu' uvedené informace vypařily.

Mluvčí chrudimské radnice Sylva Drašnarová to zdůvodňuje běžnými technickými problémy spojenými se zrodem nové elektronické výkladní skříně města. „Musíme se domluvit a nechat to v Praze, kde programovali naše nové stránky, upravit. Tato změna bude minimálně měsíc trvat, ale počítáme s ní,“ uvedla Drašnarová.

Zásadně odlišná informace však zazněla z úst chrudimského místostarosty Romana Málka. Ten si totiž nedávno stěžoval na to, že údajů v diáři zneužívají jeho političtí oponenti, kteří údajně časují svá vystoupení na dobu, kdy Málek nebude ve městě. Jiní občané prý zase údajů zneužívají k vynucení neplánovaných schůzek. „Po čtyřech a půl letech na radnici jsem se rozhodl, že musím stáhnout diář,“ řekl v této souvislosti místostarosta Málek.