Kino se tak stane prvním v kraji, jež bude moci trojrozměrným promítáním konkurovat multiplexům v Pardubicích. Páteční promítání 'Velkého podmořského dobrodružství' i filmového snímku 'Avatar' bude navíc zdarma, a tak není divu, že kino je již dopředu téměř obsazeno.

Na sobotu pak Městské kino Heřmanův Městec připravuje prohlídku svých prostor i digitalizovaného vybavení v rámci Dne evropského dědictví. Návštěvníci si budou moci kino prohlédnout v době od 10 do 16 hodin. Od 11 a od 15 hodin bude pro diváky připraveno i pásmo ukázek digitálních 3D filmů s novou technologií 3D brýlí Volfoni.

Digitalizace heřmanoměsteckého kina přišla zhruba na 2,5 milionu korun a po jejím dokončení teď Heřmanoměstečtí připravují, slovy vedoucího kina Dalimila Nevečeřala, úplné „3D orgie“. Ve 3D formátu tu bude totiž promítána celá polovina v září zde uváděných titulů.

„Zájem je zatím velký, ale v prvních dvou třech měsících se obvykle daří všem digitálním a 3D kinům. Teprve potom se uvidí, zda zájem opadne nebo zůstane. Každopádně teď budeme moci promítat filmy okamžitě po jejich uvedení do distribuce, což je další z velkých výhod proběhlé digitalizace,“ zamýšlí se Dalimil Nevečeřal.

TIP PRO VÁS: Program kin na Chrudimsku