Bronzovou čestnou medaili si na hrudi odnesl praporčík Ondřej Vacek, který slouží na Obvodním oddělení Chrudim. Ten se 25. srpna loňského roku vracel se svým kamarádem z dovolené, když spatřil osobní auto havarované v kukuřičném poli. Neváhal a okamžitě řidiči poskytl první pomoc nepřímou masáží srdce. Přispěchavší lékaři muži diagnostikovali srdeční příhodu a nebýt včasné pomoci ze strany policisty, byť v civilním oblečení, jeho život by pravděpodobně vyhasl.

Medaili získali také podpraporčíci Jan Bačkovský a Jindřich Nevole z Obvodního oddělení Skuteč. Tato dvojice 14. července letošního roku přispěchala na pomoc ani ne třicetiletému muži astmatikovi, který trpěl epileptickými záchvaty. Udělalo se mu nevolno, upadl na zem a ztratil vědomí. V příkopu jej nalezl kolemjedoucí cyklista, který okamžitě informoval policisty a ti muži zachránili život.

Kromě čestných medailí se během slavnostního dopoledne udílely také medaile za věrnost I., II., a III. stupně, které lze získat za dlouhodobé a iniciativní dosahování velmi dobrých pracovních výsledků, a to během 30, 20 a 10 let služby.