Na Chrudimsku se odmlčí s tímto programem dva analogové převaděče a jeden vysílač velkého výkonu na začátku listopadu. Diváky na změnu upozorňuje piktogram.

„Krátce před půlnocí z neděle 31. října na pondělí 1. listopadu 2010 ukončí řádný provoz analogové převaděče ČT2 Hlinsko v Čechách (47. kanál) a ČT2 Prachovice (55. kanál),” informuje o změnách Štěpán Janda z České televize.

Změny se dotknou i velkého množství diváků, kteří přijímají analogovou ČT2 z vysílače Krásné, který pokrývá značnou část východních Čech. Po 35 letech provozu ukončí „dvojka” své trvání na kanálu 57.

Diváci by tak neměli zapomenout na včasné vyřešení digitálního příjmu, ať už pomocí set-top boxu nebo satelitního přijímače.

A jak diváci poznají, zda se změny dotknou právě jich? „Vysílání je od začátku října označené piktogramem v podobě čtyř čtverečků. Podle těchto grafických prvků velnutých přímo do obrazu diváci snadno poznají, že přijímají signál z vysílače, jehož vypnutí se blíží,” podotýká Štěpán Janda.

Ti, kdo nechají stav věci bez povšimnutí, nesmí překvapit totální analogová tma na konci června příštího roku, kdy se odmlčí zbývající ČT1, Nova a Prima.

Radek Latislav