Loňské vandalské posprejování boční fasády chrudimského kostela Nanebevzetí Panny Marie nezůstane bez trestu. Rodiče dvou samozvaných „výtvarnic“ teď zaplatí 15 tisíc korun vynaložených na odbornou opravu zdi.

Do roka a do dne, říkává se někdy. V případě modrých a červených nápisů, jež se na zdi kostela obrácené do Komenského ulice objevily loni v zimě, se toto úsloví naplnilo. „Strážníkům městské policie se totiž podařilo vypátrat pachatele, v tomto případě vlastně pachatelky. Šlo o dvě nezletilé dívky. „Rodina každé z obou provinilých dívek zaplatí 7500 korun,“ uvedla mluvčí chrudimské radnice Sylva Drašnarová.

Městská policie slavila úspěch přesto, že do úzké Komenského uličky nedohlédnou kamery městského kamerového systému, a chrudimští strážci zákona tak měli ztíženou práci.

O tom, jak dívky nakonec vypátrali, se strážníci z taktických důvodů nechtějí šířit. Obě dívky se nicméně přiznaly a o jejich vině tudíž není žádných pochyb.
Sprejeři přitom mají možnost, jak se v Chrudimi legálně předvést. Mohou využít plochu mezi paneláky v Husově ulici, případně druhou zeď u řeky Na Kateřině.