Asi pět dospělých divočáků a šest mláďat se rozběhlo směrem k silnici vedoucí ze Slatiňan k Podhůře.

„Na místě byla osádka dvou aut a začala je pronásledovat. Jedno zastavilo a vyběhl z něj střelec, který vypálil na prasata několik ran směrem k lesu. Zda zasáhl, nevím, většina kusů ale přeběhla silnici a ztratila se v neposečeném poli mezi hřebčínem a lesem. V dostřelu je několik obytných domů, u nás byly na zahradě děti a tudíž myslím, že by mohlo jít o podezření z trestného činu obecného ohrožení," popsal pondělní událost nejmenovaný svědek, jehož jméno má redakce k dispozici.

Kdosi z obyvatel kontaktoval policii, která okamžitě přijela na místo. „Nebylo zjištěno nic nezákonného. Šlo o členy místního mysliveckého sdružení, kteří byli ve své honitbě," uvedl tiskový mluvčí chrudimské policie Jiří Tesař.

Mohou nimrodi pálit po prasatech v blízkosti lidských obydlí? Na to dává odpověď předseda Okresního mysliveckého spolku v Chrudimi Vratislav Máslo.

„Podle toho, co popisujete, žila prasata až do posečení pole v řepce a potom přijeli myslivci. Byli ve své honitbě. Lidé mají v hlavě, že se nesmějí střílet kočky a psi 200 metrů od lidských obydlí. Ale pokud sousedíte s honebním pozemkem, lze na něm střílet po divočákovi nebo lišce třeba metr od vašeho plotu. Samozřejmě je nutné dbát na přísná bezpečnostní pravidla, což se jistě stalo," řekl Vratislav Máslo.