Slavnou Salvátorskou pouť v Chrudimi hodnotí strážníci jako jednu z nejklidnějších v historii. O největší rozruch se postarala jen dvě ztracená a znovu nalezená děvčátka.

Za hlavu se také nechytají pracovníci technických služeb, kteří bojují s odpadky. „Úklid bude trvat možná až do středy. Uklízeli jsme centrum a nyní se přesunujeme do přilehlých oblastí, celkově ale musím říci, že toho odpadu bylo méně než loni. Zatím ale nejsem schopen posoudit, kolik toho přesně bylo," řekl ředitel Technických služeb Chrudim Zdeněk Kolář.

Na úklidu se podílí okolo šedesáti lidí. Navýšení odpadkových košů však ředitel nezvažuje. „Myslím, že jich máme dostatečné množství od loňska. To už by musely stát na každém kroku, ale přesto by nebyly nic platné. Několikrát jsem viděl, jak návštěvník stál metr od koše a přesto tácek hodil na zem," doplnil Zdeněk Kolář.

„Nepořádku je dost, ale s tím se pochopitelně musí počítat. Letos jsme měli více atrakcí než loni, a to okolo dvaceti. I když se k nám sjížděla mládež z celého okolí, nezaregistroval jsem žádné problémy s chováním, výtržnosti a podobně, aby bylo třeba volat policii. Byla to klasická pouť se vším, co k ní patří," uvedl ronovský starosta Miroslav Žítek. Bojovat s odpadky vyrazilo v Ronově do ulic šest pracovníků.

LUKÁŠ VANÍČEK