"Řemeselníci dělají vše podle původních rozměrů i tvarů. Makovička, ve které nám naši předci bohužel nezanechali žádné zprávy, bude zlatem zářit do daleka. V ní jsme našim potomkům v měděném pouzdře nechali dobové zprávy, výtisky novin, Rosických listů, současné mince a bankovky anebo jídelní lístek," řekl starosta.

Dodal, že v katastrofálním stavu je krov, který je napaden dřevokaznou houbou, a proto v současné době zpracovává odborník projektovou dokumentaci na jeho postupnou výměnu v několika etapách.

Členové klubu před motocrossem musí chodit denně na brigády.
Pneumatiky, kam se podíváš. Automotoklub Třemošnice bojuje s černou skládkou

"Se zástupci královéhradeckého biskupství a památkářů jsme navštívili také zvonici na hřbitově a domluvili se, že ji biskupství zařadí ve spolupráci s NPÚ do seznamu objektů určených k opravě," dodal starosta s tím, že kostel patří mezi kulturně-historické dědictví obce, a proto podpořilo zastupitelstvo opravu věžičky kostela částkou 100 tisíc korun.

Kostel svatého Václava je jednolodní venkovský bezvěžový kostel z 2. pol. 18. století, postavený na místě staršího, připomínaného již ve 14. století. Průčelí je zakončeno barokním štítem s vázami.