„Do schránky lze odkládat například úsporné kompaktní zářivky, výbojky, trubicové zářivky do délky 40 cm, světelné zdroje s LED diodami a světelné řetězy. Do nádoby nepatří klasické žárovky, reflektorové žárovky, halogenové žárovky, trubicové zářivky nad 40 cm nebo svítidla zabudovaná v jiných výrobcích," upozornila Kateřina Vohradníková z hospodářského odboru města.

Starostka města Martina Lacmanová připomněla, že město doposud nemá vlastní sběrný dvůr, kam by jinak šlo podobná zařízení odkládat. „Ve spolupráci s dalšími partnery proto podobně řešíme třeba i sběr textilu nebo upotřebených olejů," říká starostka.

Lidé si chtějí prodloužit Vánoce

Chrudim - Leden vkročil do své druhé poloviny a v mnohých domácnostech ještě září vánoční stromky.

Technické služby města Chrudim organizovaly svozy již 10. a 12. ledna, ale protože jich občané využili jen pomálu, připravují ještě jeden mimořádný sběr. Ten se uskuteční dnes a další už nebude. Výzva občanům se objevila na Facebooku a někteří diskutující se pozastavili nad tím, že o minulém svozu nebyly všechny odložené stromky odvezeny. Šlo například o ulici Čs. armády. Na tento podnět Technické služby zareagovaly okamžitým odvozem jehličnanů.

Pokud využijete dnešního posledního sběru vánočních stromů, odkládejte je ke kontejnerovým stáním na komunální nebo separovaný odpad.

Figurky uchvátily děti i dospělé hráče

Bělá u Luže - V hostinci U Jonáše se uskutečnil turnaj v nesmrtelné hře Člověče nezlob se. V kategorii do 15 let zvítězil Jan Sychra, druhý skončil Jaroslav Brůna a třetí místo obsadila teprve pětiletá Michaela Pešková. Lítý boj v Člověče nezlob se byl i v kategorii dospělých. Vyhrál Pavel Košnar, druhé místo obsadila Stanislava Kamenická a třetí skončil Jaroslav Kocián. Vítězové si odnesli poháry, šampaňské a trička s logem turnaje, a všichni zúčastnění hráči byli odměněni za svůj výkon cenou. Turnaj i pro dospělé přinesl plno zábavy a napětí. Organizátoři opět splnili svou roli na jedničku.

Oprava ulice bude stát přes milion

Skuteč - Opravy vozovek a chodníků letos spolknou podstatnou část investic města Skuteč. Jen oprava komunikace v ulici Vilibalda Svobody po rekonstrukci kanalizace si například vyžádá 1 550 tisíc Kč a na opravu chodníku u ZŠ Komenského bude zapotřebí 400 tisíc korun. Další peníze ale poplynou i na různé opravy do jiných městských částí. Namátkou: Na nové omítnutí staré části budovy obecního domu ve Zbožnově je například v rozpočtu počítáno s částkou 300 tisíc korun a 50 tisíc Kč má stát výroba kovaného plotu u pomníku obětem války v Radčicích.