Zarezervovat si však mohou výpůjčku kol i v některých dalších stanicích na Chrudimsku, kola je ale možné pohodlně vrátit i na pardubickém hlavním nádraží.

Zaváděcí cena za jednodenní zápůjčku bicyklu činí až do odvolání 99 korun, do budoucna si budou železničáři účtovat 120 korun za den.

Zvýhodněné jednodenní nájemné pro nejvýše čtyřčlennou rodinu pak prozatím činí 199 korun, případné zapůjčení přilby přijde na dalších 25 korun.

Turisté mířící na Chrudimsko a na Hlinecko mohou na bicyklu poznávat krásy regionu bez toho, že by si vlastní kolo přiváželi s sebou.

Díky společnému projektu Českých drah a měst Chrudim a Hlinsko mají nyní možnost zapůjčit si horská kola hned na několika nádražích. Kola jsou vždy připravena v Chrudimi, po předchozí domluvě je však možné sjednat si jejich zápůjčku také ve stanicích Slatiňany, Žďárec u Skutče a Hlinsko.

Zdejší půjčovna „ČD Bike“ je vůbec prvním zařízením svého druhu v rámci Pardubického kraje. Cestující veřejnost z jiných oblastí regionu se o nabízené službě dozví třeba i za pomoci letáků vylepených ve vlacích na regionálních linkách také mimo chrudimský okres, případně na webových stránkách www.navstevnik.cz.

„České dráhy mají podobné půjčovny například i na jihu Čech. Tam už provozujeme více než padesát kol a za loňský rok jsme v této oblasti zaregistrovali hodně přes 2000 výpůjček,“ uvádí Michal Štěpán z ředitelství ČD v Pardubicích.

Úternímu slavnostnímu otevření půjčovny v Chrudimi překvapeně přihlíželi také někteří cestující. „Myslím, že jde o celkem užitečnou službu. Kdyby fungovala také na nádražích mimo Chrudimsko, myslím, že bych ji sám občas využil,“ sdělil nám například při čekání na vlak Jiří Mráček z Pokřikova.