Dobrovolníci jsou výjimeční lidé. Můžeme je potkat všude kolem, ale na první pohled je nepoznáme. Dobrovolníkem může být třeba váš soused, kamarádka, přítel. Docela obyčejný člověk, který si žije svůj život, prožívá každodenní starosti i radosti, avšak svým rozhodnutím pracovat jako dobrovolník napomáhá rozvoji lidské solidarity, tolerance, sociálního cítění.

V pátek 16. září 2011 se dívejte kolem sebe. Město Chrudim bude od rána plné dobrovolníků. Na Resselově náměstí a ve Štěpánkově ulici v Chrudimi bude probíhat informační kampaň o dobrovolnictví a kromě papírových figurín s příběhy dobrovolníků potkáte v ulicích města i skutečné, živé dobrovolníky. V 16 hodin bude tato akce ukončena promítáním filmu o dobrovolnictví s názvem 'Nemusíme, chceme' autora Josefa Kosteleckého. Rádi vás uvítáme v chrudimské Agoře ve Štěpánkově ulici 92. Vstupné je zdarma.

Akce je součástí projektu Dívejte se kolem sebe…, který je podpořen Ministerstvem školství, mládeže a tělovýchovy v rámci Evropského roku dobrovolnictví. Organizátorem je občanské sdružení Šance pro Tebe.

Martina Šťastná,
Šance pro Tebe