Stávající radniční politici se měli potkat i na úterní pietní připomínce vzniku republiky a nebylo vyloučeno ani to, že se později setkají i s některými zástupci dalších politických stran. „Důležité zůstává především to, zda se spolu nakonec domluví zástupci SNK ED a ANO 2011," připomněl Miroslav Tejkl, místostarosta za ČSSD, jehož strana bude v novém chrudimském zastupitelstvu disponovat čtyřmi zastupitelskými křesly.

O nové koalici dosud není rozhodnuto ani v Heřmanově Městci. Tamější KDU ČSL je pro tuto chvíli ze hry, neboť pro ni nebyla přijatelná spolupráce s Heřmany a s Živým městem za podmínek, kdy by lidovci nebyli zastoupeni ve vrcholném vedení města.

„Předpokládám tedy, že obě zmíněná uskupení budou nyní opět jednat s Heroutem, který má dva zastupitele," poznamenal lidovec Marek Výborný.

„Ano, i my počítáme s tím, že se ve výhledu nejdéle několika dnů sejdeme. Nejprve si ale sami uvnitř sdružení Herout musíme vyjasnit, co budeme žádat a jaké podmínky spolupráce jsou pro nás ještě akceptovatelné," uvedl Ondřej Sigmund ze sdružení Herout.