Místostarosta Roman Málek v pondělí jednal s provozovatelem portálu chrudim.cz Lukášem Němcem. „Dohodli jsme se, že na titulní straně bude jasně viditelný odkaz na oficiální stránky města,“ potvrzuje Málek. Ode dneška mění informační portál chrudimského regionu www.Chrudim.cz svůj vzhled. Původní světle žlutou vystřídala černá barva.

Město Chrudim nalezne návštěvník pod dvěma adresami, a to chrudim–city.cz nebo chrudim.eu. Roman Málek, už v rámci koncepce cestovního ruchu „zabukoval“ do roku 2010 pro prezentaci města Chrudimě exkluzivní doménu navstevnik.cz. „Abychom nediskriminovali ženy, stránky budou k vidění i na adrese navstevnice.cz,“ dodává.

Podobně jako Chrudim je na tom město Chrast. Po zadání www.chrast.cz se objeví stránky stavební firmy. Proto jsou oficiální stránky pod mestochrast.cz. Město Hlinsko získalo doménu hlinsko.cz nedávno. Byla v majetku soukromého vlastníka, který neměl nic proti používání.Doménu chrudim.cz obsadil podnikatel Milan Kušta asi před patnácti lety. „Rok oni nikdo nestál, tak jsem si ji vzal sám,“říká.

Atraktivnosti této adresy si byl vědom, a tak ji po pěti letech nabídl chrudimské radnici kodkoupení. Ta ale podle Kušty zájem neprojevila, a tak ji uživatelé internetu naleznou pod adresami chrudim–city.cz nebo chrudim.eu. Milan Kušta je majitelem portálu, ale provozuje ho Lukáš Němec. „Myslím, že to dělá dobře, a proto ožádném prodeji neuvažuji. Ze stránek komerční prospěch nemám, nepronajímám je. Dal jsem je do užívání na neomezenou dobu,“ pokračujeKušta.

Regionální informační portál chrudim.cz informuje od roku 2000veřejnost nejenom ospolečenských akcích vChrudimi, ale poskytuje například také nabídku chrudimských realit nabídku psů zútulku města, rozvoz pizzy a další zajímavé služby určené obyvatelům chrudimského regionu.

„Já jsem súrovní těchto stránek spokojen. Jediné, co mě mrzí, je skutečnost, že jsem na svých vlastních stránkách vdiskuzi častým terčem anonymních útoků. Podle nich mohu snad za všechno, možná iza oteplování zeměkoule,“ směje se podnikatel. Do obsahu stránek zasahovat nechce, stejně tak se nezúčastňuje diskuze. Ta mimo jiné „propírá“ trestní stíhání kvůli údajné přípravě krácenídaně.

Některá města mají webové stránky jednoduché k hledání, je to například prosec.cz, hlinsko.cz, tremosnice.cz nebo slatinany.cz. Hůře jsou na tom Chrast nebo Chrudim, jež mají domény obsazené, a tak musely varianty mestochrast.cz a chrudim-city.cz. Návštěvník oficiálních stránek města Ronova může narazit, stránka www.ronov.cz nalézt na internetu nejde. Město se prezentuje na internetu na www.ronovnd.cz, používá tedy celý název - Ronov nad Doubravou. Při hledání stránek Seče na vlnách internetu uživatel na adrese www.sec.cz překvapivě objeví prezentaci České národní banky. Prezentace města se skrývá pod doménou www.mestosec.cz.