V sobotu 14. června začala platit letošní druhá změna jízdního řádu Českých drah. V Pardubickém kraji bude nasazena nová jednotka Regionova a poupraví se jízdní řád regionálních vlaků. Změny v dálkové dopravě jsou pouze minimální.

Z důvodu snižování nákladů na provoz regionálních vlaků se v úseku Chrudim – Moravany nově zavádí specifický způsob odbavování cestujících. Jízdenky v zastávkách bez osobní pokladny bude nově prodávat strojvedoucí. Tímto způsobem budou odbaveni cestující ve všech vlacích na této trati s výjimkou vlaků z Chrudimi do Chrudimi města s odjezdem ve 14:54 (Os 25080) a z Chrudimi města do Chrudimi s odjezdem v 15:10 (Os 25081).

Na Chrudimsku se počet modernizovaných motorových jednotek Regionova změnou jízdního řádu nezvýší. České dráhy tento vůz nasadí na železniční trať mezi Chocní a Vysokým Mýtem.

Od 15. června se žádným způsobem nemění trasy ani časy odjezdů dálkových vlaků, tedy rychlíků, expresů, vlaků EuroCity, InterCity a SC Pendolino. V regionální dopravě dochází v každém kraji jen k drobným úpravám, a to na základě požadavku krajských úřadů.