Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

DOPRAVA: Aktuální informace o sjízdnosti

Chrudimsko - /DOPLNĚNO O VIDEO Z PONDĚLNÍHO RÁNA/ Celou noc v regionu Chrudimska sneží, sněžení je různé intenzity. Posypové a pluhovací vozy se vracely kolem půlnoci. Krátce po jedné hodině ráno vyjeli smluvní "stěrkaři" s traktory a radlicemi.

5.1.2009
SDÍLEJ:

Silničáři ze SUS v plné práci.Foto: Karel Dvořák

Posádky připravily povrch pro následný posyp. Sypače s pluhy odjíždějí kolem třetí ráno ze SUS Chrudim. Zatím jsou silnice 1., 2. a třetí třídy sjízdné se zvýšenou opatrností.

Teploty v regionu se pochybují od -4,8 do -1,6. Viditelnost je snížena drobným sněžením. Na vozovkách leží rozbředlý sníh po chemickém ošetření. V současné době jsou trasy projety a vozidla se boudou vracet na střediska, kde doplní posypový materiál a budou pokračovat v údržbě.

O činnosti vozidel má dispečer stálý přehled. Vozidla mají zabudovaný systém GPS. Na řídícím počítači je v reálném čase vidět, zda posádky pluhují, sypou, kde se pohybují apod. Práce řidiče je i z části administrativní, protože musí ještě písemnou formou vykazovat po každém projetém úseku svoji činnost. Je to jednak kvůli kontrole, ale i kvůli fakturaci, podle druhu silnice.

Údržbu silnic 1. třídy financuje Ředitelství silnic a dálnic Praha, údržba silnic 2. a nižší třídy je financována z rozpočtu Pardubického kraje.

AKTUÁLNÍ SJÍZDNOST

(aktualizováno během dne)

Chrudimsko (5.1.2009 7:59): Teplota -2°C; Počasí: zataženo, sněžení, slabý vítr, dohlednost snížena vlivem srážek; Silnice I. třídy: rozbředlý sníh po chemickém ošetření, sjízdné se zvýšenou opatrností; Silnice II. a III. třídy: rozbředlý sníh po chemickém ošetření, sjízdné se zvýšenou opatrností;

Hlinecko (5.1.2009 7:29): Teplota od -5 do -3°C; Počasí: zataženo, sněhové přeháňky, slabý vítr, dohlednost snížena vlivem srážek; Silnice I. třídy: rozbředlý sníh po chemickém ošetření, sjízdné se zvýšenou opatrností; Silnice II. a III. třídy: rozbředlý sníh po chemickém ošetření, sjízdné se zvýšenou opatrností; Ve vyšších polohách je na vozovkách ujetá vrstva sněhu krytá inertním posypem.;

Skutečsko (5.1.2009 7:52): Teplota 0°C; Počasí: zataženo, sněžení, slabý vítr, dohlednost snížena vlivem srážek; Silnice I. třídy: rozbředlý sníh po chemickém ošetření, sjízdné se zvýšenou opatrností; Silnice II. a III. třídy: rozbředlý sníh po chemickém ošetření, sjízdné se zvýšenou opatrností; Na inertně udržovaných vozovkách ujetá vrstva sněhu do 5 cm krytá posypem;

Železné Hory - Třemošnicko (5.1.2009 7:38): Teplota od -3 do -2°C; Počasí: zataženo, sněžení, bezvětří, dohlednost snížena vlivem srážek; Silnice I. třídy: rozbředlý sníh po chemickém ošetření, sjízdné se zvýšenou opatrností; Silnice II. a III. třídy: rozbředlý sníh po chemickém ošetření, sjízdné se zvýšenou opatrností; Na inertních okrajích ujetá vrstva sněhu do 5.cm krytá posypem.

#nahled|https://g.denik.cz/34/e0/sjizdnost_rano_050109_denik-630.jpg|https://g.denik.cz/34/e0/sjizdnost_rano_050109.jpg|Aktuální sjízdnost silnic v Pardubickém kraji - 5.1. ráno.#


(kd)

5.1.2009 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Burgerování s Markétkou.
2

Pomáhat může každý, stačí k tomu dobrá vůle

Z areálu arboreta v Luži.

Komule Davidova přiláká do Hamzova parku a arboreta motýly

Opravy nahrávají snoubencům

Chrudim – Z rekonstruované budovy „nové“ chrudimské radnice na Resselově náměstí zmizelo lešení, ale uvnitř se stále pilně pracuje.

Úřad práce pořádá Burzu práce pro osoby se zdravotním postižením

Chrudim – Na chrudimském pracovišti Úřadu práce ČR v Pardubické ulici se v zítra od osmi do jedenácti dopoledne uskuteční první ročník Burzy práce pro osoby se zdravotním postižením.

Stávkovali lékaři a někde i lékárny

Pardubice – Několik tisíc praktických lékařů dnes zavřelo své ordinace kvůli stávce. Nesouhlasili totiž s přílišným papírováním, elektronickými recepty a nedostatkem peněz. Mimo provoz bylo na půl hodiny také asi 400 lékáren.

Když kohout kokrhá, HC Chrudim ztratí první utkání

Chrudim - První porážku v sezóně připravil chrudimským hokejistům celek České Třebové.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení