Chrudimsko: Vlakové výluky

Cestující musejí od čtvrtka 10. července na železnici počítat s opakovanými výlukami na trati mezi stanicemi Slatiňany a Žďárec u Skutče. Kvůli plánované rekonstrukci trati se budou konat 14. – 16. července denní výluky. Následně od 17. do 30. července půjde o výluku nepřetržitou. Kvůli zachování včasnosti jízdy spojů bude vždy po dobu výluky platit speciální výlukový jízdní řád. Vybrané zastávky náhradní autobusové dopravy jsou odlišné od stávajících zastávek Českých drah. Také odjezdy autobusů ze zastávek Prosetín, Vrbatův Kostelec, Chrast a Zaječice budou odlišné od obvyklého jízdního řádu Českých drah.

Omezení silniční dopravy v Pardubickém kraji

1. Silnice I/35
Částečná uzavírka mezi obcí Chvojenec a Holicemi z důvodu výstavby nového mostu přes Drahošský potok. Doprava je vedena kyvadlově v jednom jízdním pruhu a řízena světelnou signalizací, případná objížďka bude vedena po souběžné provizorní komunikaci v místě stavby mostu.
Do 11. 7. 2006

2. Silnice I/35
Částečná uzavírka v Litomyšli v úseku mezi Lány a Morašicemi z důvodu stavebních prací. Provoz je veden vždy volnou částí komunikace.
Do 11. 8. 2008

3. Silnice I/34
Částečná uzavírka v obci Františky ve směru na Poličku z důvodu opravy povrchu vozovky. Provoz je veden vždy volnou částí komunikace.
Do 11. 7. 2008

4. Silnice I/43
Částečná uzavírka mezi obcemi Dětřichov a Opatovec z důvodu rozšíření a úpravy příkopů. Provoz je veden vždy volnou částí komunikace.
Do 20. 12. 2008

5. Silnice I/34
Částečná uzavírka v obci Krucemburk ve směru na Hlinsko z důvodu stavebních prací. Provoz je veden vždy volnou částí komunikace.
Do 31. 10. 2008

6. Silnice I/11
Úprava provozu na silnici v Jablonném nad Orlicí v prostoru železničního přejezdu. Důvodem je stavba elektrifikované trati Letohrad–Lichkov. Pozor, výjezd vozidel ze stavby.
Do 30. 9. 2008

7. Silnice I/14
Částečná uzavírka v Ústí nad Orlicí v úseku křižovatky silnice I/14 a místní komunikace z důvodu rekonstrukce ulic Zahradní a Lukesova.
Provoz je veden vždy volnou částí komunikace.
Do 27. 7. 2008

Chrudim: Ulice U Parku uzavřena do konce července

Rekonstrukce vodovodní a kanalizační sítě v ulici U Parku v Chrudimi, s překopem ulice Poděbradova, pokračuje. Ulice Poděbradova už byla zprovozněna, až do konce července je ale uzavřena ulice U Parku. K tenisovým kurtům lze zajet z Pardubické ulice.

Lázně Bohdaneč: Uzavírka Šípkovy ulice

Od 8.7. do 30.10.2008 bude uzavřena Šípkova ulice v Lázních Bohdaneč. Spoje linky č. 3 se otočí na okružní křižovatce a ukončí na zastávce L. Bohdaneč, náměstí ve směru do Pardubic. Zastávky L. Bohdaneč, náměstí ve směru na točnu a L. Bohdaneč, točna budou uzavřeny bez náhrady.

Pardubice: Uzavírka Trnovské ulice v Ohrazenicích

Od 14.7. do 31.8. 2008 bude uzavřena Trnovská ulice v Ohrazenicích. Linka č. 6 bude obousměrně vedena ze zastávky Trnová nám. ke Globusu a vpravo bezejmennou ul. na točnu v Ohrazenicích. Zastávka Ohrazenice, pošta bude přeložena na zastávku Globus a pro zastávku Ohrazenice, Semtínská bude v bezejmenné ulici zřízena náhradní zastávka, která bude osazena přenosným označníkem.

Linka č. 17 a spoje linky č. 6, které zajíždí do Doubravic, budou vedeny shodně s linkou č. 6. Spoje se otočí na točně a do Doubravic jedou bezejmennou ulicí na kruhový objezd u Globusu a dále po své trase. Spoje těchto linek ve směru do Pardubic obslouží náhradní zastávku Ohrazenice, Semtínská ve směru od točny. Spoje ve směru do Doubravic obslouží náhradní zastávku Ohrazenice, Semtínská ve směru na točnu.

Pardubice: Výluka trolejbusů na Palackého ulici

V souvislosti s demontáží lávky přes Palackého ulici bude od 12.7. do 26.7.2008 znemožněn provoz trolejbusů po této ulici. Dopravní podnik proto přijal toto opatření:

Linka číslo 2 bude po tuto dobu nahrazena autobusy a provozována po své stálé trase. Linka číslo 3 bude v této době jezdit po odklonové trase Hlavní nádraží - kpt. Bartoše - Bělehradská - Hradecká a dále po své trase do Lázní Bohdaneč. Na odklonové trase bude linka 3 obsluhovat všechny zastávky.

Linka číslo 13 bude po dobu výluky odkloněna na z konečné Polabiny Sluneční ulicí Bělehradskou, kolem zimního stadionu do Sladkovského ulice (tam bude zřízena zastávka nahrazující stanici Třída Míru) a dále ve své trase na Dubinu. V opačném směru bude odkloněna ze stanice Třída Míru přes Masarykovo náměstí, kolem zimního stadionu a ulicí Bělehradskou do stanice Polabiny, Sluneční.

POZOR - LINKA 4 NEBUDE PO DOBU VÝLUKY V PROVOZU, NAHRAZUJE JI ODKLONĚNÁ LINKA 13.