Ředitelství silnic a dálnic se rozhodlo spolu s účinností nového zákona o povinném zimním obutí odstranit ze všech dálnic a silnic první třídy značku se sněhovou vločkou.

„Na základě rozhodnutí krajského úřadu jsme před účinností nového zákona snesli patnáct dopravních značek přikazující zimní výbavu na všech úsecích silnic prvních tříd. Na Chrudimsku na ně teď nenarazíte,“ říká Miloslav Křivský z hlineckého cestmistrovství.

Na zimní pneumatiky je teplo…

Někteří řidiči chápou odstranění značek jako zmírnění povinné zimní výbavy.

„Každoročně jsem musel měnit zimní pneumatiky k 1. listopadu bez ohledu na počasí. Teď jezdím vzhledem k teplým dnům ještě na letních,” říká Michal Bláha, který jezdí pravidelně přes úsek na Františkách.

Kromě tohoto strmého stoupání na Hlinecku se mohli řidiči setkat se značkou Zimní výbava i na státní silnici I/37 v úseku mezi obcemi Nová Ves a Trhová Kamenice.

Jaké je doporučení odborníků, kdy by řidič neměl vyjet s letními pneumatikami, čtěte ZDE.

Řidiči nákladních automobilů musí dále počítat se sněhovými řetězy při kalamitních stavech. „Nadále zůstává v platnosti značka Sněhové řetězy s dodatkovou tabulkou pro nákladní automobily, která je umístěna mezi Trhovou Kamenicí a motorestem Skalka,” informuje o uzamykatelné značce Miloslav Křivský.

…ale hlídejte si počasí

V zimě by řidiči neměli zapomínat na bezpečnost svoji i ostatních. Mít zimní pneumatiky ukládá zákon vždy, leží-li na vozovce souvislá vrstva sněhu, ledu či námraza.

DISKUSE. Jak vnímáte nový zákon vy? Jezdíte již na zimních pneumatikách?