Jana Mlatečková. To je jméno soutěžící, která získala v hlasování čtenářů nejvíce hlasů a stává se tedy vítězkou soutěže Hubněte s Deníkem do jarních šatů. Ceny vítězce budou předány v redakci Chrudimského deníku a náš fotoaparát u toho samozřejmě nebude chybět. Gratulaci si ale zaslouží i ostatní soutěžící, které dokázaly zvítězit samy nad sebou.

Osmitýdenní boj finišuje. Čtveřice statečných žen pod vedením cvičitelky Vlaďky Bartlové, se kterými jste se po tuto dobu pravidelně setkávali na stránkách Chrudimského deníku, sáhla naposledy po metru a osobní váze, aby zhodnotila téměř dva měsíce trvající snažení zbavit se přebytečných kil. A je opravdu co hodnotit. Zápal a verva, se kterou se pustily do hubnutí, se jim nyní opravdu vyplácí.

Jana Mlatečková, 44 let, Chrudim.

Na začátku soutěže: váha 70 kg. Nyní: 59,5 kg.

„Po osmi týdnech soutěže mám 10,5 kg dole, v hubnutí budu nadále pokračovat, má motivace je oblečení, které leželo osm let ve skříni. (Jsem ráda, že jsem vše nevyhodila, neboť móda se stále vrací.) Už jsem si zakoupila permanentku na další cvičení u Vlaďky, pohyb potřebuji a omezení v jídle je super, protože jsou znatelné výsledky. A do plavek na letní dovolenou si budu již připadat lepší, zvýšilo se mi sebevědomí. Nešla jsem do soutěže ze zištných důvodů, ale hlavně kvůli sobě, abych se naučila správným stravovacím návykům, pohybu a dodržování životosprávy. V tomto případě jsem spokojená se vším, co mě Vlaďka řekla a vše funguje.“

Michaela Doležalová, 32 let, Holičky – Morašice.

Na začátku soutěže: váha 95 kg, prsa – 113 cm; břicho – 113 cm; boky – 115 cm. Nyní: prsa – stále 113 cm; břicho – 99 cm; boky – 103 cm, váha 83 kg.

„Soutěž byla pro mě velkou osobní výzvou, předstoupit veřejně před čtenáře Deníku a tím přiznat nejen jim, ale hlavně sama sobě, že mám problém a chci s ním začít bojovat. Určitá medializace mi pomohla v tom, že jsem ustála počáteční pochybnosti sama o sobě, jestli celou akci zvládnu, zda nebudu mít nutkání porušovat pravidelnost cvičení a také změnu jídelníčku. Naštěstí se nic takového nekonalo a nakonec se stalo to, že se člověk na cvičení těší, odchází z něho, i přes mokré tričko a unavené svaly, nabitý energií a dobrou náladou.

Nikdy bych nevěřila tomu, že pár shozených kilogramů může mít vliv na to, že člověk začne vnímat sám sebe úplně jinak, sám sebe si začne více vážit a i okolí ho začne vnímat úplně jinak.

Nejen tohle se mi podařilo během posledních osmi týdnů získat, získala jsem především dvě skvělé přítelkyně, které, mám pocit, znám už strašně dlouho a nejen pouhých osm týdnů. Velké díky patří také rodině, bez jejichž pomoci a povzbuzování, bych se nemohla dané akci věnovat naplno a určitě by se mi nepodařilo dosáhnout těchto výsledků.“

Lucie Oberreiterová, 31 let, Hrochův Týnec.

Na začátku soutěže: váha 114, 5 kg. Nyní: 105, 8 kg.

„S výsledky po osmi týdnech jsem spokojená, zhubla jsem 8,7 kilogramu. Ale hlavně jsem vyhrála sama nad sebou a získala dvě skvělé kamarádky. Soutěž jsme s holkami Janou K. a Míšou zakončily tak, že jsme si daly 'tatarák', večer to byl super. Ale s hubnutím rozhodně nekončím, ještě bych ráda shodila tak dvacet kilo. A asi nejlíp bych se cítila, kdybych se dostala na svou váhu, kterou jsme měla za 'mladých let' před porodem a před dětmi, což bylo nějakých 65 kilo.“

Jana Kloferová, 50 let, Chrudim.

Na začátku soutěže: váha 80 kg. Nyní: 71 kilogramů.

„Tak mám 9 kilogramů dole, v pase jsem zhubla 10 centimetrů. A stehna se mi zmenšila o 3 centimetry. Opravdu bych nečekala, že to tak hezky půjde, překvapilo mě to.

Velkou motivací pro mě byly moje vnoučátka, kterých jsem chtěla více stačit. Jsou to 3,5leté holčičky, dvojčata. Jejich babička (já) je teď o těch 9 kilogramů pohyblivější a je to znát. Užíváme si více tance na karnevalech, které teď každou chvilku někde jsou. Často si někdo myslí, že jsem jejich maminka. No není to fajn? Už jsem ze skříně vytáhla i věci na sebe, které jsem doteď nemohla kvůli váze nosit a líbily se mi. Jinak moc děkuji Vlaďce, Lucce a Míše. Jsem ráda že tyhle lidičky znám a to díky Deníku, který mně umožnil jít do této soutěže.“

Soutěž sice skončila, ve cvičení a nových stravovacích návycích budou ale soutěžící pokračovat dál. Všechny už mají od Vlaďky Bartlové zakoupené permanentky a společné cvičení má nyní v jejich životech pevné místo. Z pocení a námahy v tělocvičně či bazénu se stala zábava.

Cvičitelka: Šly do toho od začátku naplno!

Chrudim – Jen slova chvály měla pro své svěřenkyně cvičitelka VLAĎKA BARTLOVÁ.

„Ani to nejde jinak, je na nich vidět, jak šla kila dolů. Opravdu mě poslechly na slovíčko, dodržovaly moje pokyny ohledně jídelníčku a hodně se ptaly, co můžou a co ne, když si nebyly jisté,“ přiznává Vlaďka spokojeně. Se stejnou vervou se pustily i do cvičení. „Zapojily se obdivuhodně, až mě překvapilo, že se nekrčily někde vzadu, ale hned od začátku si při cvičení stouply do první řady a šly do toho naplno,“ pokračuje cvičitelka. „Pro tělo, které není moc zvyklé na nějaký pravidelný pohyb a najednou mu dáte pět hodin intenzivního cvičení týdně, je to opravdu 'záhul'. Bývá to náročné i pro mě, a to jsem cvičená. Navíc je potřeba brát v potaz, že k tomu všemu mají ještě povinnosti doma a v práci. Ale holky to výborně zvládly.“

A jak se jim povedlo splnit jejich plány? „Shazovaly všechny zhruba stejným tempem a myslím, že to, co chtěly, si určitě splnily. Je na nich krásně vidět, že se zpevnily,“ chválí soutěžící Vlaďka. Radost jí dělá i fakt, že bude čtveřice sympatických žen ve cvičení pokračovat. „Mají za sebou dva měsíce cvičení, kdy se jim v těle tuky měnily na svaly. Ještě měsíc a ta svalová hmota by se měla ustálit, úbytek v objemu může být až o dvě velikosti,“ naznačuje cvičitelka další vývoj. „Přestat cvičit by rozhodně neměly, tělo by na to reagovalo špatně a v krátkém čase by zase nabraly všechno zpátky,“ varuje před známým jojo efektem.

Cvičení už ale nemusí být tak intenzivní. „Minimum je tak třikrát týdně, je vhodné prostřídat různé druhy cvičením, zajít si třeba zaplavat nebo na zumbu. Proto kombinuji aquaaerobic s bodystylingem. A i v tělocvičně se snažím, aby bylo cvičení pokaždé jiné, vždy se zaměřujeme na jiné partie, aby se procvičilo celé tělo,“ vysvětluje Vlaďka Bartlová. Za dobu soutěže se pro naše soutěžící stala nejen cvičitelkou, ale i rádkyní a také tím, od koho dostávaly nejvíce podpory. I ona sama si rozhodně zaslouží pořádnou dávku chvály. Na vlastní kůži se můžete přesvědčit při jejích lekcích v neděli, pondělí a středu v hale TJ Sokol nebo v úterý a ve středu v bazénu při aquaaerobicu. (spa)

Na závěr s humorem

„Změřit si míry? Dosti zajímavý úkol v době, když je člověk v práci. Tak jsem zaběhla na WC a dosti dlouhým krejčovským metrem jsem si změřila své 'vnadné' partie. Boj s metrem na malém záchodě by pobavil určitě široké okolí,“ přiznala před dvěma týdny soutěžící Michaela. „Jediné štěstí je, že jsou na záchodě matná okna, jinak by o mě ostatní kolegové začali mít obavy, jestli jsem se už dočista nezbláznila,“ směje se a dodává: „Naštěstí mi nehubnou prsa, jelikož při takovém úbytku váhy a centimetrů by potom začaly připomínat basetí uši nebo by mě začali zvát na castingy do westernových filmů a pak by se říkalo: Měla kolty proklatě nízko.“ Její vtipný popis jsme tehdy museli kvůli nedostatku místa vypustit, byla by ale škoda vás o něj ochudit. Tak ho berte jako takovou tečku na závěr, protože končit by se mělo vždy s úsměvem na tváři. A o naší soutěži to platí dvojnásob.