Postupem času se k ní „přilepily“ soutěže vázající se k závodišti v Kolesách a k účasti českých zástupců ve švýcarském Aarau. Hlavní anketa se letos uskuteční již po patnácté a to byl i důvod, proč místem pro vyhlášení letošní ankety bylo zvoleno Hipologické muzeum Státního zámku ve Slatiňanech.

Duchovní otec ankety Josef Vaníček na zahájení setkání partnerů ankety sdělil:

„Anketa o nejsympatičtějšího jezdce, žokeje a amazonku vstupuje do patnácté sezony. Prvenství už nemůže získat žokej Josef Váňa, amazonky Martina Růžičková a Štěpánka Sedláčková. Ti anketu vyhráli již pětkrát a vstoupili tak do Síně slávy. Vyhlášen je i 9. ročník soutěže o Nejlepšího překážkového jezdce, žokeje a amazonku dostihů v Kolesách. Tato soutěž je dána skutečnými výsledky, bodují se umístění do pátého místa překážkových dostihů v Kolesách. Další soutěž má název Nejlepší překážkový trenér dostihového závodiště Kolesa. Zajímavostí je, že loni se stal potřetí za sebou vítězem trenér Jan Blecha,“ prozradil Vaníček.

Od kdy mohou zájemci posílat svoje hlasy? „První prezentace anketního lístku bude při druhé kvalifinaci na letošní Velkou pardubickou České pojišťovny a uzávěrka ankety bude 13. října 2010. Poslední dostihy v Pardubicích budou 23. října a večer v Kavárně Evropa vyhlásíme výsledky ankety a dalších soutěží, navíc bude vyhlášena Cena SWISS TURF, Aarau, pro českého zástupce v překážkových dostizích ve švýcarském Aarau…

Azyl pro zahajovací akt uvedených soutěží se uskutečnil v důstojných a zajímavých prostorách Hipologického muzea ve Slatiňanech.

Zdejší kastelánka Státního zámku ve Slatiňanech Lenka Gotthardová sděluje: „Velice mně těší, že start ankety a dalších soutěží se koná u nás, protože zde máme nejvýznamnější české, evropské i světové hipologické sbírky. Máme tady také pamětní místnost či salónek kapitána Rudolfa Poplera, který byl významným jezdcem a tak dostihové ankety jsou zde plně na místě,“ sdělila Lenka Gotthardová a dále doplnila.  “Ve zmíněné místnosti rádi vzpomínáme na úspěchy jezdeckého a dostihové sportu z období první republiky, je zde uloženo plno trofejí. Místnost je právem věnovaná úspěchům Rudolfa Poplera, který dvakrát zvítězil ve Velké pardubické, dvakrát se zúčastnil olympijských her a má také na svém kontě start ve Velké liverpoolské. V této místnosti máme i jakousi příjemnou přípominku vítězství Františka Ventury s Eliotem na olympiádě v Amstrodamu v roce 1928,“ uzavřela Lenka Gotthardová.