Mezi ty velké akce patří například Maminy Run, který se uskutečnil během uplynulé soboty ve slatiňanském Spaltolandu. Spíše než závod však sobotní dopoledne připomínalo setkání milovníků zdravého životního stylu.

„Neběželi jsme na čas ani na první místa. Kdo běh nerad, mohl trasu projít. Měli jsme i bohatý doprovodný program, účastnice se mohly nechat nalíčit či namasírovat a pro děti byly připravené dílničky," popisuje organizátorka akce Renata Kašparová.

Koloběžka pomáhá

Sotva však běh skončil, již se v pracovně plánuje další projekt. Tentokrát se jedná o Podnikatelský jarmark, který se uskuteční 13. září v Chrudimi.

„Ráda bych pozvala ty, kteří podnikají, vytváří rukodělné výrobky a chtěli by o sobě dát vědět jinou cestou, než reklamou. Před budovou pracovny budeme mít stánky s produkty výrobců. Zároveň s jarmarkem se uskuteční den otevřených dveří v pracovně Ženy s.r.o. a MŠ a ZŠ Na Rovině. Pro děti připravíme doprovodný program a pro dospělé přednášky o podnikání," říká Renata Kašparová.

Milovníci pohybu mohou využít také možnosti pravidelných setkání při vyjížďkách na koloběžkách spojených s cvičením nazvaná Fitkoloběh.

„Je to vlastně propojení jízdy na koloběžce s posilovacími cviky, protože na koloběžce protáhnete svaly mnohem intenzivněji, než při běhání nebo na kole. Vyrážíme vždy v úterý a čtvrtek od šesti do sedmi. Máme na půjčení šest koloběžek a zatím vždy bylo plno," dodává Renata Kašparová.

LUKÁŠ VANÍČEK