Obyvatelé panelového domu v chrudimské ulici Strojařů zaznamenali duševní neklid mladého muže, který žije v pronajatém bytě, už v ranních hodinách. Protože se jeho stav nezlepšoval a naopak gradoval, bylo nutné zavolat na pomoc policii. „Když přijela naše hlídka na místo, muž s nikým mluvit nechtěl, hovořil pouze sám se sebou. Pobíhal po bytě ode dveří k oknu a vykláněl se. Hrozilo, že skočí z pátého patra dolů," informoval mluvčí chrudimské policie Lukáš Maier.

Na místě byli přítomni také hasiči se žebříkem, avšak muž při spatření jakékoliv uniformy stupňoval své agresivní chování. Z taktického hlediska byla všechna vozidla záchranářů zaparkována v místech, na která nemohl vidět. Komunikaci s mužem poté navázala policejní vyjednavačka, která se trpělivě snažila muže přinutit k rozhovoru. Ani po téměř hodinovém vyjednávání muž dveře bytu neotevřel, a proto bylo rozhodnuto o přivolání Zásahové jednotky Královéhradeckého kraje, jejíž příslušníci měli provést slanění do bytu a zajištění mladíka.

Obrat nastal v okamžiku, kdy zásahová jednotka dorazila na místo. Muž nečekaně otevřel dveře. Policisté jej zajistili a předali do rukou přítomné lékařky.

Mladý muž neměl podobný záchvat poprvé, zdravotníci ho velmi dobře znají. Ve městě žije víc lidí trpících velkými psychiatrickými problémy. Jsou nebezpeční sobě i svému okolí. Vinou špatné legislativy však není možné je dlouhodobě léčit. Jsou totiž svéprávní a myslí si, že mají mysl zcela zdravou.