1. Jak jste spokojen s přípravou a účastí hráčů na trénincích?

2. Jak se mužstvo těší na nedělní derby a na celou sezonu?

Radek Chlada, manažer HC Hlinsko

1. Náš tým je na ledě v čilé přípravě na nadcházející sezonu od konce srpna, během letní přestávky má ale za sebou řadu změn. Dres vysvlékly dlouholeté opory týmu Šuvara a Spal, kteří zamířili do Nové Paky na hostování. Po zranění z letošního ledna zatím není fit ani další tahoun Kavalír. Navíc gólman Veselý zamířil za hokejem do USA, bratři Burešové se přesunuli do druholigového Žďáru a do přípravy se nezapojil ani obránce Vondráček. V kolonce nových příchodů figuruje čtveřice hráčů ze Žďáru velezkušení Plachý a Koželuh a s nimi i mladší spoluhráči Zídek a Hron. Z hostování v Havlíčkově Brodě se vrací odchovanec Brebera.

2. Dlouho nepamatuji zahájení soutěže v derby s Chrudimí. Určitě půjde na úvod sezony o zajímavé porovnání sil. Budeme chtít podat takový výkon, který povede k bodovému zisku. Na druhou stranu umíme předpokládat sílu soupeře, vždyť v minulé sezoně hrál kvalitní hokej, který jej dovedl až do finále soutěže. Nicméně je zde nový ročník a vše je otevřené, takže uvidíme…

Na sezonu se samozřejmě těšíme. Bohužel zde bude méně celků než v minulém ročníku, když dva týmy odstoupily, což je škoda. O to větší bude boj o umístění pro play-off. Myslím si, že soutěž bude velice vyrovnaná a o to zajímavější pro fanoušky ledního hokeje.

Jiří Fibiger, trenér HC Chrudim

1. V rámci přípravy jsme odehráli několik přátelských utkání, se kterými jsme určitě spokojeni. Myslím si, že ať to bylo s Trutnovem, Vrchlabím i s dalšími, které jsme vybrali, utkání měla svoji kvalitu a jsem rád, že se nám vydařily. Uvidíme, co to přinese do nové sezony. Účast na trénincích ovlivňuje řada faktorů zaměstnání, uvolnění v rodině atd. Kluci se však snaží, a když mají možnost se dostavit, tak přijdou. V mužstvu skončili čtyři matadoři, a to Formánek, Langr, Dvořák a Králíček, naopak přišli mladí z juniorky, ze zahraničí se vrátil Hudec, a zapojíme také Machače, Bohuňka, Ondru Poláka a další z ročníku 1995.

2. Doufám, že hráči jsou po přípravě na mistrovskou sezonu zdravě natěšeni. První zápas doma s Hlinskem určitě budeme chtít vyhrát a udělat radost nejen sobě, ale i našim fanouškům. Rádi bychom přivítali co nejvíce diváků, ale tento faktor již neovlivníme. Samozřejmě se na celou sezonu těšíme. Vytkli jsme si určité cíle, teď už zbývá jen je všechny splnit. (dom)