Už první sečtená čísla naznačovala, že by ve dvojici jistých postupujících neměl chybět kandidát lidovců Daniel Herman. Na druhém místě byla ale tlačenice.

Zpočátku na něm figurovala Lucie Orgoníková (ČSSD), na kterou se ale brzy začali dotahovat nezávislí kandidáti z řad starostů. Prvním z nich byl Miroslav Krčil z Hlinska, jenž se dokonce objevil na postupové druhé pozici. Dalším, kdo výrazně promlouval do průběžných výsledků, byl starosta obce Vysočina Tomáš Dubský.

Vše se ale změnilo ve chvíli, kdy se v součtech objevila čísla z havlíčkobrodských volebních okrsků. Díky těmto hlasům pak došlo na mocný finiš havlíčkobrodského starosty Jana Tecla, jenž nakonec výsledkově překonal i do té doby vedoucího Daniela Hermana. Jan Tecl tedy postupuje do druhého kola senátní volby se ziskem 15,44 % hlasů, zatímco pro Daniela Hermana se vyslovilo 15,13 % voličů.

Miroslav Krčil na třetím místě přesvědčil 11,55 % voličů, pro Lucii Orgoníkovou se vyslovilo 9,94 % voličů a pro Tomáše Dubského hlasovalo 9,78 % lidí. Zcela propadl kandidát Koruny České Augustin Karel Andrle Sylor. V urnách skončilo jen 0,36 % lístků s jeho jménem.

Vítězné hnutí ANO, Chrudim 2018
Vítězství v Chrudimi slavilo hnutí ANO