Čtvrt milionu dětí navštívilo pardubické Ekocentrum Paleta za dvacet let jeho existence.
„Na odborných seminářích bylo vyškoleno na pět tisíc pedagogů a pochlubit se může také desítkami vydaných publikací a pomůcek, ekoporadenskými službami, konferencemi ekologické výchovy a osvětovými akcemi pro širokou veřejnost,“ informoval náš Deník ředitel Ekocentra Paleta Jiří Bureš.
Právě ve středu oslavilo Ekocentrum Paleta dvacáté výročí od svého založení.

„Máme za sebou zajímavou a úspěšnou cestu, kterou jsme jako jedno z nejstarších středisek ekologické výchovy prošli,“ sdělil Jiří Bureš.
„Postupně jsme vybudovali pobočku v Chrudimi, pobytové centrum ekologické výchovy Pardubického kraje v Oucmanicích a patříme nyní mezi největší ekocentra v tuzemsku,“ pokračoval ředitel Ekocentra Jiří Bureš.

Ekocentrum Paleta vzniklo 1. srpna 1990 pod názvem Centrum ekovýchovy Pardubice. V roce 1994 začalo Ekocentrum pravidelně provádět ekovýchovné programy pro školy a pro tento účel byl otevřen areál ekologické výchovy Paleta.

Podle areálu bylo pojmenováno později celé Ekocentrum, paleta symbolizuje širokou škálu zážitků – „paletu barev, vůní, dotyků a prožitků“.
Při oslavách výročí vystoupila skupina Víceméně a Dětský sbor Základní školy Studánka, Improvizační divadlo Pa.Le.Ťác.I., Sundej šestet a další.

Monika Suchá